Anasayfa GENÇLİK Kızıldere düşmanlığı: Ne ON’ları anmak suç ne de sokaklarda olmak!

Kızıldere düşmanlığı: Ne ON’ları anmak suç ne de sokaklarda olmak!

Pazar, 02 Nisan 2017 11:09
Yazdır PDF

Izmirde polis saldırısı 3H. Merkezi: Kızıldere şehitlerini anmak için İzmir’de biraraya gelen genclik örgütlerinin eyleminde gözaltına alınan 24 genç için 7 gün gözaltı isteyen savcı “Tutuklamayacağım ama gözaltında kalsınlar” keyfiliğinde!

30 Mart 1972’de Kızıldere’de Mahir Çayan ve 9 yoldaşının çatışarak şehit düşmesinin üzerinden geçen 45 yıl, devletin ne korkusunu azalttı ne de devrimcilere, ilericilere, yurtseveler ve özellikle de gençlere olan düşmanlığını… Bunu, bu yıl 30 Mart’ta yapılmak istenen Kızıldere anmalarına dönük saldırganlıkta ve engellemelerde görmek mümkün. Bu saldırganlığın önemli merkezlerinden biri de bu yıl İzmir oldu.

 

Devrimcileri anmak yasaklanmak isteniyor!

30 Mart günü aralarında Yeni Demokrat Gençlik’in de olduğu gençlik örgütleri “Mahirlerin yolunda, Kızıldere ruhuyla, gençlik kavgada” diyerek eylem düzenlemiş, bu eyleme saldıran polis, 24 genci gözaltına almıştı.

3 gündür gözaltında olan 24 genç için savcı tarafından Tutuklamayacağım ama gözaltında kalsınlar” diyerek 7 günlük gözaltı süresi istediği belirtiliyor. “Örgüt propagandası” suçalamasıyla siyasi şube “önderliğinde” yürütülen işlemler sonucunda gençler hakkında her ne kadar savcı “tutuklamayacağım” dese de gözaltı sonrası tutuklama ihtimali olduğu da gelen bilgiler arasında.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü