Anasayfa GENÇLİK Gençlik Var’dan açıklama: “HAYIR’ın sesini kısamayacaksınız!”

Gençlik Var’dan açıklama: “HAYIR’ın sesini kısamayacaksınız!”

Çarşamba, 05 Nisan 2017 15:16
Yazdır PDF

genclik varH. Merkezi: Referandum öncesi devrimci, yurtsever ve muhalif kesimlere dönük gözaltı ve tutuklama terörüne karşı açıklama yapan Gençlik VarAKP memleketin her noktasında ‘hayır’ sesini kısmaya çalışsa da, ‘hayır’ diyen gençleri gözaltına alarak, tutuklayarak bir korku imparatorluğu kurmaya çalışsa da her yerde ‘hayır’ın sesini yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.

Gençlik Var yaptığı açıklamada “Başkanlık referandumuna 11 gün kala, devletin tüm olanaklarıyla ‘evet’ çalışması sürdürülürken; ‘hayır’, memleketin her yerinde saldırıyla karşılaşıyor. Binlerce liralık reklam panoları, devlet kurumlarının ‘evet’ seferberliği, o da yetmezse gözaltı terörü; başkanlık referandumuna sayılı günler kala ‘hayır’ diyen milyonlardan nasıl korktuklarının ifadesi oluyor” denildi.

 

“Hayır diyenler hedef gösteriliyor”

“Hayır” diyenlerin referandum sürecinin en başından beri Erdoğan ve şurekası tarafından meydanlardan, televizyonlardan hedef gösterildiğine dikkat çeken Gençlik Var, “Bir referandumda ‘hayır’ diyecek olanlar, açıkça ‘terörist’ ilan edilirken; pek çok ‘hayır’ çalışmasına; pankartından standına kadar çeşitli saldırılar gerçekleştiriliyor. Siyasi parti başkanları ve yöneticileri, ‘hayır’ dedikleri ve ‘hayır’ı örgütledikleri için evleri basılarak gözaltına alınıyor. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘açılış töreni’ adı altında yaptığı ‘evet’ mitingleri için gittiği hemen her kentte ‘hayır’ diyenler gözaltına alınıyor, tutuklanıyor” dedi.

 

“Bu saldırılarla yılmayacağız”

Dün 12 kişinin tutuklanmasının ardından bugün de güne operasyon haberleriyle başlandığına dikkat çeken Gençlik Var, saldırıların “hayır” sesinden korktuklarının ifadesi olduğunu söyledi. “Başkanlığa Hayır, Gençlik Var” denilen açıklama şu şekilde sona erdi:

Bizler, ‘Başkanlığa Hayır, Gençlik Var’ diyerek yola çıkmış gençler olarak; bu saldırılarla yılmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. AKP memleketin her noktasında ‘hayır’ sesini kısmaya çalışsa da, ‘hayır’ diyen gençleri gözaltına alarak, tutuklayarak bir korku imparatorluğu kurmaya çalışsa da her yerde ‘hayır’ın sesini yükseltmeye devam edeceğiz.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü