Anasayfa GENÇLİK Üniversite Öğrencilerinin Kaypakkaya Anmasına Polis Saldırısı!

Üniversite Öğrencilerinin Kaypakkaya Anmasına Polis Saldırısı!

Cuma, 19 Mayıs 2017 11:12
Yazdır PDF

kaypakkayaibooo kadıköy anmaİstanbul: Üniversite öğrencilerinin, İbrahim Kaypakkaya'nın katledilişinin 44. ölümsüzlük yıl dönümünde Kadıköy'de yapmak istedikleri anmaya polis saldırdı.

Aralarında YDG, Öğrenci İnisiyatifi, SGDF, Kaldıraç'ın da bulunduğu lise ve üniversite öğrencileri 18 Mayıs günü öğlen saatlerinde İbrahim Kaypakkaya'nın öğrencisi olduğu Çapa (yüksek okulunun) Fen Lisesi'nin önünde bir anma gerçekleştirmek istedi. Polisin öncesinden yığınak yaptığı Çapa'da kitlenin toplanmaya başlaması ile polis amiri "İbrahim Kaypakkaya terör örgütü lideridir, bu eylem terör örgütü propagandasına giriyor. İzin vermeyeceğiz" diyerek 44 yıllık Kaypakkaya korkularını birkez daha gösterdiler.

Polisin engelleme çabasına rağmen üniversite öğrencileri anma yapmakta ısrar edince polis saldırısı gerçekleşti. Çapa ve Beyazıt'ta polis yığınağı devam etti.

Üniversite öğrencileri polisin saldırısını protesto etmek için Kadıköy Khalkedon Meydan’ına çağrı yapıldı.

Lise ve üniversite öğrencilerinin Kadıköy Khalkedon Meydan’ında gerçekleştirmek istediği anmaya polis, “terör örgütü liderini” anamazsınız diyerek saldırdı.

 “Kaypakkaya anmasına asla izin vermeyeceğiz” diyerek öğrencilere plastik mermi ve gazla saldıran polis, basının da görüntü almasının engelleyerek, GBT yaptı. Saldırı sonucunda üç kişi gözaltına alındı. Öğrenci İnisiyatifi’nden Ali Düzkan ve ismini öğrenemediğimiz 1'i Kaldıraç okuru 2 kişiyi gözaltına alındı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü