Anasayfa GENÇLİK Cebeci'de faşist saldırı

Cebeci'de faşist saldırı

Cuma, 02 Haziran 2017 16:13
Yazdır PDF

ccebeci 2H.Merkezi: Ankara Üniversitesi (AÜ) Cebeci Kampüsü'nde 100 kişilik bir faşist grup, dün, Çatı Kafe ve Pastane'de oturan öğrencilere "Ramazan’da burada yemek yiyemezsiniz" diyerek saldırı gerçekleştirdi.

Polisin gözü önünde yaşanan ve herhangi bir müdahalenin yapılmadığı saldırı bugünde devam etti. Aynı faşist güruh İletişim Fakültesi'nde (İLEF) yine "Yemek yiyemezsiniz" diyerek oruç tutmayan öğrencilere tekrar saldırdı. Faşistler, İLEF'in girişindeki camları kırarken, devrimci,demokrat öğrenciler kapı önüne sandalye ve masalardan barikat kurdu.Tekbir getirip, “Ne mutlu Türküm” diye bağıran faşistler taş, satır ve sopalarla saldırdı. İLEF'te gerginlik sürerken, Cebeci Kampüsü girişlere kapatıldı. Özel güvenlik ve kampüse giren polisin dün olduğu gibi bugünde saldırı düzenleyen faşistlere müdahale etmedi.

Faşistlerin yanında polisler de saldırıya geçerek, fakülteyi gaza boğdu.  Öğrencilere plastik mermilerle saldıran polis, akademisyenlerin odalarına sığınan öğrencileri gözaltına aldı. Fakülte koridorlarında öğrenciler darp edilerek gözaltına alındı. Saldırıda 3 kişi yaralandı, 2 Sendika.Org muhabiri dahil, 20’den fazla kişi gözaltına alındı.

 Çoğunluğunu dışarıdan gelen kişilerin oluşturduğu faşistlere hiçbir müdahalede bulunmayan polis ve özel güvenlik, daha önce Cebeci Kampüsü’nde üniversite öğrencilerinin düzenlemek istediği tüm etkinliklere saldırmış öğrencileri gözaltına almıştı. Faşistler saldırının ardından Hukuk Fakültesi’ne geçerken, İLEF’in önünde bekleyen polisler fakülteye girdi.

Öte yandan Cebeci'de faşistlerin "oruç tutmuyorsunuz" saldırısı Milliyet, Vatan ve DHA tarafından "karşıt görüşlü öğrenci kavgası" olarak haberleştirildi.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü