Anasayfa GENÇLİK Yeni Demokrat Gençlik Dergisi çıktı: HAYIR BİTMEDİ! Direniş her yerde!

Yeni Demokrat Gençlik Dergisi çıktı: HAYIR BİTMEDİ! Direniş her yerde!

Pazar, 04 Haziran 2017 17:22
Yazdır PDF

yeni demokrat genclik sayi 10H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik dergisinin yeni sayısı çıktı. Konuya ilişkin “Mayıs sayımızda gençliğin birleşik mücadeleyi bir üst basamağa taşıdığı Gençlik Var’ın bileşeni YDG’nin referanduma ve sonrasına dair tahlillerinin olduğu yazılar halk gençliğiyle buluşmayı bekliyor” diyen YDG dergisi, yeni sayıya ilişkin şunları söyledi:

 

Merhaba

OHAL’in yönetim şekli haline geldiği, ezilenlerin üzerine basarak başkanlık sisteminin dayatıldığı ve fakat faşizmin tüm çabalarına rağmen toplumsal muhalefetin gücünü açığa çıkardığı bir süreçten geçiyoruz.

Siyasi soykırım tüm hızıyla devam ederken 16 Nisan’da anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumun çalışmaları başladı. Her ne kadar AKP sözcüleri referanduma “portakal” sıkarak kitleyi manipüle etmeye çalışsa da sokak sokak, kampus kampus "Başkanlığa Hayır" çalışmaları örüldü. Genç nüfus başta olmak üzere halkın tüm kesimlerinden Hayır’a ses katılarak (her ne kadar "resmi" sonuçlara göre %51 "Evet" önde gözükse de) egemenlere darbe vurulmuş oldu. OHAL’e rağmen kitleler sokaklarda Hayır’larını sahiplenmek için “Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor” dedi.

Yaşadığımız coğrafyada faşizm OHAL ve KHK’yle vücut bulurken, Ortadoğu’da da tankla, topla somutlandı. Egemenlerin satranç tahtası haline getirdiği Suriye’de yürütülen kanlı savaşlardan TC'de kendisine düşecek sözde kapı bekçiliği görevi için operasyon başlattı. TC’nin sınırında bir Kürt devleti kurulması korkusu gittikçe bataklığa saplanmasına neden oluyor. Rojava Devrimi ile perçinlenen Kürt ulusal mücadelesi ve Demokratik Suriye Güçleri’nin onurlu savaşımı Fırat Kalkanı’nın paramparça oluşunu gözler önüne sermiştir.

Mayıs sayımızda gençliğin birleşik mücadeleyi bir üst basamağa taşıdığı Gençlik Var’ın bileşeni YDG’nin referanduma ve sonrasına dair tahlillerinin olduğu yazılar halk gençliğiyle buluşmayı bekliyor.

LGBTİ+ sözlüğümüzün devamı, bir geyin hikâyesinden açlık grevlerini konu alan film tanıtımına, gözaltı deneyiminden “ölüme çıplak koşan”lara kadar birçok yazı okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

Faşizmin döktüğü kanda boğulacağı bilinci ve devrimci, demokrat, yurtsever gençliğin gücünün farkındalığıyla özgür ve güneşli günler görmek üzere.

Umutla ve Dirençle!

 

Dergimizi bu adreslerden temin edebilirsiniz:

Merkez: Asmalımescit Mh. İstiklal Cd. Terkos Çıkmazı, Terkos Han, Kat: 7/702, İstanbul/Beyoğlu, Tel: 0 212 293 73 76

Ankara: Mithatpaşa Cd. Ataç 1 Sokak 13/04

İzmir: Konak Mh. Faik Muhittin Adam Cad. Nafiz Tınaz Çarşısı No. 28 Kat:1/102 Konak Tel: 0232 484 72 83

Bursa: Atatürk Cd. C Koruyucu İşhanı Kat: 5 No: 262 Osmangazi, Tel: 0224 225 15 05

Mersin: Bahçe Mah. 4604 Sok. No: 2/2 Akdeniz

Erzingan: Ordu Cd. Ordu İşhanı. Kat:3 No: 318 Tel: 0446 223 45 82

Dersim: Moğultay Mh. Sanat Sk. Hüseyin Güngör İşhanı Kat: 1 No: 2 Merkez


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü