Anasayfa GENÇLİK Mezuniyet töreninde öğrencilere saldırı

Mezuniyet töreninde öğrencilere saldırı

Cumartesi, 10 Haziran 2017 10:45
Yazdır PDF

85247H. Merkezi: Akdeniz Üniversitesi’nin mezuniyet törenin resmi geçidi sırasında öğrenciler taşıdıkları pankartlardan dolayı işkenceye maruz kaldı

Meralar ve zeytinliklerin sanayi tesisi, maden, konut ve turistik tesis inşaatına açılmasını ön gören yasa tasarısı göstermelik olarak gelen tepkiler dindirmek için askıya alınsa da tasarı mecliste duruyor. Tasarı geçerse ülkedeki zeytinciliğin ve hayvancılığın bitmesi anlamına geldiğini dile getiren ekoloji hareketleri, bir çok alanda eylemlerini sürdürüyor.

Bu eylemelerin bir adresi de Akdeniz Üniversite’nin (Aİ) mezuniyet töreni oldu. 2016-2017 Mezuniyet törenin yapıldığı Akdeniz Üniversitesi Açık Hava Stadyumu’nda resmi geçit sırasında “zeytinime dokunma”, “yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı 70’inde bile mesela ZEYTİN diyeceksin”, “Açlık grevindeki 95. gün Nuriye Gülmen’e Semih Özakça’ya ÖZGÜRLÜK”, “mezun olduk SİLİVRİ nerede” pankartı taşıyan öğrenciler işkenceye maruz kaldı. Açtıkları pankartları vermek istemeyen öğrencileri statta bulunan “güvenlik görevlileri” saldırdı. Öğrencileri yerlerde sürükleyen “güvenlik görevlileri” pankartları zorla aldı.

Akdeniz Üniversitesi Zeytin Eylem

Akdeniz Üniversitesi Zeytin Eylem 1


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü