Anasayfa GENÇLİK 25. ayında Suruç için adalet!

25. ayında Suruç için adalet!

Pazar, 20 Ağustos 2017 18:51
Yazdır PDF

suruç eylem sakaryaH. Merkezi: Suruç Katliamının 25. ayında Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Sakarya Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasında Suruç Katliamının ardından ülke tarihinin en kanlı ve karanlık döneminin yaşandığı vurgulandı.  SGDF üyesi Tunahan Turhan tarafından okunan basın açıklamasında, Suruç Katliamından sonra katliamın aydınlatılmaması halinde başka katliamlarında yaşanacağına dikkatleri çektiklerini hatırlatarak, "10 Ekim Ankara, Sultanahmet, Taksim, Atatürk Havalimanı ve Reina katliamları bizlere büyük acılar yaşatarak bu sözün doğruluğunu gösterdi" dedi.

 

33 düş yolcusunun bıraktığı yerden…

IŞİD çetelerinin gerçekleştirdiği 20 Ağustos 2016 Antep Düğün Katliamının 12. ayı olduğuna da dikkat çekerek hatırlatan Turhan, Sadece Türkiye'de değil, en son Barcelona olmak üzere, Ortadoğu'da, Afrika ülkelerinde, Avrupa'da, Rusya'da ve başka birçok yerde sayısız katliamlar gerçekleştirildiğini söyleyen Turhan, gerçekleşen katliamlarda binlerce kişinin hayatını kaybettiğinin altını çizdi.

"Barış isteyenleri, savaştan yıkılan bir kente umut götürmek isteyenleri katleden bu çete, her gün biraz daha yok oluşa sürüklenmektedir.  Korku salmak, kendileri gibi olmayanları yok etmek için hareket eden bu barbar sürüsü Irak'ta, Suriye'de gün be gün erimektedir. 33 canımızın hayalleri her gün daha fazla ete kemiğe bürünürken onları katledenler her gün daha fazla yok olmaktadır." şeklinde konuşan Turhan, 33 düş yolcusunun bıraktığı yerden, onların özlemini kurduğu bir gelecek için mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.

Kaynak: Etha


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü