Anasayfa GENÇLİK “Üniversite karara uymayarak suç işliyor”

“Üniversite karara uymayarak suç işliyor”

Salı, 26 Eylül 2017 14:32
Yazdır PDF

mersin universitesi ogrencileri manset

H. Merkezi: Okuldan uzaklaştırma ve “disiplin cezaları” ile meşhurMEÜ mahkeme kararını tanımayarak 2 öğrenciye yeniden uzaklaştırma verdi.

2015 yılındaki ırkçı Nihal Atsız anmasında yaşanan olaylarla ilgili disiplin soruşturması açmış ve onlarca öğrenciye disiplin cezası vermişti. Mersin Üniversitesi (MEÜ), öğrencilere verilen disiplin soruşturmasını bozan mahkeme kararını tanımayarak aynı olaydan birer sene uzaklaştırma cezası verdi. Geçtiğimiz yıl disiplin cezası alan Çağdaş Oğul Arı ve Kendal Öztürk, karara itiraz için dava açmış, mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Cezası yarım dönem okuldan uzaklaştırma olan Çağdaş Oğul Arı’nın cezasını 1 yıla çıkarttı. Kendal Öztürk de 1 yıl olan uzaklaştırma cezasını tekrar aldı.

 “Adalet arayışından vazgeçmeyeceğiz”

Konuya ilişkin Başcan’a konuşan Kendal Öztürk, adalet arayışından vazgeçmeyeceklerini belirterek şunları söyledi; “Mahkeme kararına uymayan Mersin Üniversitesi hukuki olarak suç işlemektedir. Halen süren mahkeme kararına uymayarak aynı maddelerden ceza vermiştir. Adalet arayışından vazgeçmeyeceğiz. Karara tekrar itiraz edeceğiz. Bu sefer açacağımız davayı duruşmalı olarak isteyeceğiz. Neye dayanarak mahkemenin bozduğu kararı tekrar veriyorlar, öğrenmek istiyoruz” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü