Anasayfa GENÇLİK SGDF’nin “Ekim Yürüyüşü”ne saldırı: “Gençliği baskıyla durduramayacaksınız”

SGDF’nin “Ekim Yürüyüşü”ne saldırı: “Gençliği baskıyla durduramayacaksınız”

Cumartesi, 11 Kasım 2017 17:56
Yazdır PDF

sgdfye saldiri2H. Merkezi: SGDF’nin Ekim Devrimi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla Kadıköy’de yapmak istediği “Ekim Yürüyüşü”ne polis saldırdı. 12 SGDF’linin gözaltına alındığı saldırıya rağmen Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda yeniden buluşan SGDF’liler “Sosyalizm düş değildir” dediler.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun Ekim Devrimi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla Kadıköy Süreyya Operası önünde yapmak istediği “Ekim Yürüyüşü”ne polis saldırdı. 12 SGDF üyesinin işkence ile gözaltına alındığı ve gençlerin üzerine yakın mesafeden biber gazı ile saldırıldığı eylemde gözaltına alınan gençlere ters kelepçe işkencesi de uygulandı.

 

“Gençliğin sosyalizm mücadelesini baskıyla durduramayacaksınız”

Saldırıya karşın eylemi sürdürme kararlılığı ile Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda bir araya gelen SGDF’liler, polis saldırısını protesto etti. Burada yapılan açıklamada saldırı teşhir edilirken “Gençliğin ‘yeni ekim’ler yaratabileceğini haykırmak için bir araya gelmiştik. Yoldaşlarımızın gözaltına alınmasını protesto ediyoruz. Ve burada sosyalist gençler olarak bir kez daha haykırıyoruz, sosyalizm düş değildir. Gençliğin sosyalizm mücadelesini baskıyla, gözaltıyla, tutuklamayla durduramayacaksınız. Bulunduğumuz her yerde kampüslerde, sokaklarda her yerde sosyalizmi haykırmaya, sosyalizmin ışıklı yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz” denildi.

Gençler Enternasyonal Marşı’nı okuduktan sonra eylemlerini sona erdirdi.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü