Anasayfa GENÇLİK Soylu’nun ‘zıpkırık’ dediği KGT yine bir SGDF’liyi kaçırdı

Soylu’nun ‘zıpkırık’ dediği KGT yine bir SGDF’liyi kaçırdı

Cumartesi, 09 Aralık 2017 13:46
Yazdır PDF

sgdfH. Merkezi: Ankara’da SGDF üyesi Ali Can Yılmazer, kendilerine “KGT” diyen kişiler tarafından kaçırıldığını açıkladı. İçişleri Bakanı Soylu, KGT’yi yalanlamış, “bir daha ortaya çıkmayacak” demişti.

Ankara’da Ekim ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi öğrencisi ve SGDF MYK üyesi Deniz Bahçeci’yi kaçırarak darp eden ve ölüm tehdidinde bulunan, kendilerine Kamu Güvenlik Teşkilatı adını veren kurum veya kişiler tekrar ortaya çıktı. Kendilerine ‘KGT’ adını veren ve “devlet biziz” diyen silahlı kişiler, bu defa SGDF üyesi Ali Can Yılmazer’i kaçırarak darp ve tehdit etti.

 

“Gerçek devlet budur”

Dün İHD Ankara Şubesi’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi öğrencisi Yılmazer, kendisini kaçıran kişilerin önce KGT, daha sonra ise MİT olduklarını söylediklerini, son olarak da “Sen ister KGT de, ister MİT de, ister TEM de, biz devletiz” dediklerinin aktardı. Kendisine ajanlık dayatıldığını söyleyen Yılmazer, kabul etmemesi üzerine tehdit edildiğini aktardı.

ESP MYK üyesi Sedat Şenoğlu, hükümetin bahsettiği gibi bir devlet olmadığını Ali Can’ın anlatımlarından anladıklarını söyledi. “Gerçek devlet budur” diyen Şenoğlu, devletin bu politikalarına boyun eğmeyeceklerini söyledi.

Dayanışma için basın toplantısına katılan Dev Güç’ten Ezgi Akevran, gençliğin dinamizminden korktuklarını, o yüzden böyle saldırıların bir süredir devam ettiğini söyledi. Bu saldırılar karşısında sosyalist, yurtsever, devrimci gençlik örgütleri olarak yan yana durmaktan vazgeçmeyeceklerini belirten Akevran, dayanışmayı büyüteceklerini dile getirdi.

HDP Ankara İl Eşbaşkanı Nur Aytemur ise gençliğe verdikleri değerin çok önemli olduğunu belirterek, “Onlar da bunun farkında ki gençliğimize saldırıyorlar. Faşizm bugün tam anlamıyla kurumsallaşmış durumda, bunun en çıplak halini bu kişilerin ‘biz devletiz’ demelerinden anlıyoruz. Bunun karşısında elbette daha fazla yan yana olmak olacaktır bizim cevabımız” diye konuştu.

SGDF MYK üyesi Gizem Altun ise Ankara Emniyeti’nin aylardır gençleri kaçırarak tehdit ve darp ettiğini, kaçırmaların sonuçsuz kalması üzerine bu tür oyunlara başvurduğunu söyledi. Altun, “Yoldaşlarımızın başına gelecek her şeyden Ankara Emniyeti sorumludur” diye konuştu.

 

Soylu ‘zıpkırık’ demiş, bir daha ortaya çıkmayacaklarını söylemişti

Deniz Bahçeci’nin kaçırılarak darp edilmesi, ölümle ve tecavüz ile tehdit edilmesinin ardından, HDP Milletvekili Erdal Ataş Meclis’e soru önergesi vermişti. Soru üzerine Meclis’te açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayın araştırıldığını belirtmiş, KGT’yi “Adı sanı olmayan zıpırık bir şey” diye tanımlamıştı. Soylu, “Kimdir bunlar, nedir? Bu arkadaşlara ulaşacaklar. Bu tip çeteler veya kendilerini bu noktaya getirmek isteyen isimler, dönem dönem ülkede ortaya çıkarlar, devlet bunlara gerekli cevabını verir ve bir daha ortaya çıkamayacak hale de getirir” diye konuşmuştu. Soylu’nun, işkenceci kişiler hakkında “arkadaşlar” diye bahsetmesi ise tepki çekmişti.

Öte yandan, Soylu’nun açıklaması, devletin, binlerce faili meçhul, gözaltında kayıp ve işkenceye imza atan JİTEM’in varlığını yıllarca inkar etmesini akıllara getirmişti. (ETHA)


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü