Anasayfa GENÇLİK Gençlik “Filistin Halkının yanındayız”

Gençlik “Filistin Halkının yanındayız”

Salı, 12 Aralık 2017 11:21
Yazdır PDF

foto odtüH.Merkezi: Trump'ın Amerikan konsolosluğunu Kudüs'e taşıma kararı ile Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı birçok kurumdan tepkiler gelmeye devam ediyor.

ODTÜ'lü öğrenciler dün (11 Aralık) yemekhane önünde bir araya gelerek yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sonunda yapılan açıklamada, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının Siyonizme karşı Filistin mücadelesine verdiği desteğin, İsrail ve onun işbirlikçileri tarafından hatırlaması gerektiği dile getirildi.

Trump'a övgüler düzüp İsrail ile ekonomik anlaşmalar yapanların Filistin davasının yanında olamayacakları vurgulandı. İsrail'in Ortadoğu'nun bağrındaki kama olduğu ve Filistinlilerin mücadelesinin her zaman Türkiye'deki sosyalistler tarafından desteklendiği ve destekleneceği belirtildi.

Yürüyüşte “Kahrolsun ABD emperyalizmi!”, “Yıkılsın Siyonist İsrail devleti!” sloganları atıldı.

İzmir’de gençlik “Filistin halkının dostu anti-emperyalist gençliktir”

İzmir Gençlik Örgütleri Bornova Küçükpark'ta da  ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki gösterildi.

“Emperyalizm ve işbirlikçilerine karşı gençlik ayakta Filistin'in yanında” pankartının açıldığı eylemde okunan basın açıklamasında, emperyalistlerin ve onların Ortadoğu'daki işbirlikçilerinin hiçbir zaman halkları emelleri uğruna ateşe atmaktan çekinmediğini kaydedildi.

“Ancak Kudüs'ü işgalci İsrail devletinin başkenti ilan etmek isteyenler direnen Filistin halkını yok sayarak sonlarını hazırlıyorlar. İntifada çağrısıyla direnişe geçen Filistin halkı emperyalistlerin bu son planlarını da hüsrana uğratacaktır” şeklinde açıklama devam etti.

Gençlik olarak Filistin halkının yanında olmaya devam edeceklerini vurgulandığı açıklamada, “Emperyalistler Filistin halkına boyun eğdiremezler! Emperyalizm ve işbirlikçileri yenilecek direnen halklar kazanacak” denildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü