Anasayfa GENÇLİK Gençlik “Gençlik faşizme karşı örgütleniyor” şiarıyla buluşuyor!

Gençlik “Gençlik faşizme karşı örgütleniyor” şiarıyla buluşuyor!

Salı, 13 Mart 2018 16:18
Yazdır PDF

gençlik konferansH.Merkezi: Üniversiteli gençler , “Gençlik faşizme karşı örgütleniyor” şiarıyla İstanbul’da bir konferans düzenleyecek.

Berfin Aksöz tarafından “Faşizmin baskıcı rejimine, ‘sınır ötesi operasyon’ demagojisiyle yaratılan işgal gerçekliğine, egemen devletin OHAL bahanesiyle baskı rejiminin artırmasına dur demeye çağırıyoruz” şeklindeki sözlerle 17-18 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek konferansa katılım çağrısı yapıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü binasında yapılacak olan konferansa katılım çağrısında bulunan İstanbul Üniversitesi öğrencisi Berfin Aksöz, “Faşizmin baskıcı rejimine, siyasal iktidarın, polisin, ordunun tahakkümüne, ‘sınır ötesi operasyon’ demagojisiyle yaratılan işgal gerçekliğine, egemen devletin OHAL bahanesiyle baskı rejiminin artırmasına dur demeye çağırıyoruz” diyen Berfin, Karakol haline getirilmiş üniversiteler’in demokratikleşmesi için tüm öğrencileri konferansa davet ederek, öğrencilerin özgür bir akademi yaratılması için mücadele etmesi gerektiğini vurguladı.

“Konferansın sonucuna göre hızlıca çalışmalara başlıyoruz”

İktidarın geçmişten günümüze kadın ve gençliğe yönelik baskı politikaları uygulayarak geldiğini dile getiren İstanbul Üniversitesi öğrencisi Hasan Koçuk ise şunları söyledi;

“Çünkü bilinmektedir ki iktidarın baskı ve zulüm politikalarına karşı tek ses çıkarabilecek olanlar kadınlar ve gençlerdir. Bunun için kadınları evde tutma, gençleri ise gelecek korkusuyla sessiz bırakmaya çalışmaktadır. Biz de bu sessizliği yırtmak için yaşanan ölümlere, hukuksuzca zindanlara atılan insanların hakkını savunmak, halkların özgürlüğü için ve faşizme karşı gençliği tekrardan örgütleme süreci içerisine giriyoruz”

Konferansı, hukuksuzluk ve adaletsizliğin olduğu bu sürece cevap vermek için yapıyoruz” diyen Koçuk, daha önce katledilen gençlerimizin verdiği mücadeleyi sürdürmek için bu konferansı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Koçuk konferanstan çıkan sonuca göre hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacaklarını da sözlerine ekledi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü