Anasayfa GENÇLİK Almanya YDG Ülke Gençlik Komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi

Almanya YDG Ülke Gençlik Komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi

Pazar, 25 Mart 2018 14:56
Yazdır PDF

14. Almanya Kurultayı’nda seçilen Ülke Gençlik Komitesi dün birinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda kurultay, Almanya’da süren G20 protestolarına ilişkin düşmanlık ve Efrin süreci değerlendirildi.

almanyada ugk toplantisi

Ober-Ramstadt: 14. Almanya YDG Ülke Gençlik Komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

14. Almanya Kurultayı’nda seçilen Ülke Gençlik Komitesi Ober Ramstadt İşçi ve Gençlik Derneği’nde dün birinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Almanya’daki son süreç üzerine yapılan sunum ve değerlendirmeler ile başladı. Görev dağılımı ve ülke kurultayının değerlendirilmesi ile toplantı devam etti.

Kurultay genel olarak olumlu değerlendirildi.

 

ÜGK değerlendirmesi yapıldı

Yeni göreve başlayan ÜGK’nın kısa süre içerisinde olumlu pratikleri vurgulandı. 3 Mart merkezi Efrin yürüyüşü ve 17 Mart Newroz etkinliğine kayıtsız kalınmadı. Bunun haricinde faşist TC devletine yönelik sürdürülen silah sevkiyatını teşhir ve şehirlerin süslenmesi için yapışkanlar hazırlandı.

Verilen aranın ardından toplantı bölge ve alanların değerlendirilmesi ile devam ederken alanlara yönelik somut yönelimler ve hedefler belirlendi. Merkezi Kongreye daha hazırlıklı gitmek ve hazırlıkları tamamlamak için ÜGK içerisinde somut görevlendirmeler yapıldı.

Almanya’daki G20 eylemlilikleri bahane gösterilerek gerçekleştirilen ev baskınlarına ve Alman emperyalizminin Efrin işgalini destekleyici tutumuna karşı önümüzdeki süreçte hazırlanacak materyaller ile alanlarda eylemlikler örgütlenecek.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü