Anasayfa GENÇLİK İstanbul Üniversitesi öğrencileri Gülhane Parkı'nda bir araya geldi

İstanbul Üniversitesi öğrencileri Gülhane Parkı'nda bir araya geldi

Pazar, 22 Nisan 2018 16:55
Yazdır PDF

AKP’nin üniversiteleri bölmek için meclise sunduğu tasarıya ilişkin, forum düzenleyen İstanbul Üniversitesi öğrencileri Gülhane Parkı’nda bir araya geldi.

 

ogrencilerH. Merkezi: Üniversitelerinin bölünmek istenmesine karşı Gülhane Parkı’nda bir araya gelen İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği foruma Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden (MSGSÜ) gelen öğrenciler de destek verdi. Öğrenciler, geçmişte kendilerinin de benzer sorunları yaşadıklarını ve üniversitelerin bölünmemesi konusunda birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

Tasarının yasalaşmasıyla bölünmesi planlanan üniversitelerden biri olan İstanbul Üniversitesi’nde(İÜ), İÜ’ye ait Diş Hekimliği Fakültesi, Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, İletişim, İşletme, Orman, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri ve Veteriner fakültelerinin adı Çapa Tıp Fakültesi olarak değiştirilerek İstanbul İbni Sina Üniversitesine bağlanacak.

Gülhane Parkı’nda bir araya gelerek forum düzenleyen öğrenciler, Salı günü 13.30’da İstanbul Üniversitesi ana kapısı önünde bir forum daha düzenleme kararı aldı. Ayrıca forumda “Ne yapılabilir?” sorusunu tartışırken, tasarıya karşı mücadelenin sadece öğrenci eylemleriyle yeterli olmayacağının altını çizerek, akademisyenlerin ve mezunların da bu mücadeleye katılmasının önemine dikkat çekti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü