Anasayfa GENÇLİK Gazi Üniversitesi bölünmeye karşı eylemde: #GaziyeDokunma

Gazi Üniversitesi bölünmeye karşı eylemde: #GaziyeDokunma

Cuma, 27 Nisan 2018 15:06
Yazdır PDF

Gazi Üniversitesi öğrencileri, ikinci kez rektörlük binası önünde toplanarak eylem yaptı.

gazi universitesi eylem

H. Merkezi: Gazi Üniversitesi öğrencilerinin okullarının bölünmesine karşı bir araya gelmeye ve kararı protesto etmeye devam ediyor. Öğrenciler ikinci kez rektörlük binası önünde toplanarak eylem yaptı, üniversite yönetiminin eylemlere destek vermesi talebinde bulundu.

Öğrenciler, ellerinde dövizlerle “Gazi’ye dokunma”, “Üniversitemiz bölünsün istemiyoruz”, “Gazi bütündür, parçalanamaz” sloganları attı.

 

“Ayrışmaya gelmeyin, hepimiz Gazi öğrencisiyiz”

Bir süre sonra öğrenciler, kendi aralarında seçtikleri temsilcileri üniversite yönetimi ile görüşmeye gönderdi. Öğrenci temsilcileri görüşmenin ardından dışarıda bekleyen arkadaşlarına açıklama yaptı.

Rektör yardımcısı ve üniversite genel sekreteri ile görüştüklerini belirten öğrenciler, yönetimdekilerin aşağı inerek öğrencilere açıklama yapmasını istedi. Ancak talep olumsuz karşılandı.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin toplanmasına müdahale edilmeyeceğini ileten üniversite yönetimi destek olduğunu da savundu. Ancak öğrenci temsilcilerine aşağıya inilmesi ve eylem yapan öğrencilerle poz verilmesinin “kendilerini atayanlar tarafından üniversiteyi daha rahat bölmeye” yol açacağı söylendi.

Yönetimle görüşen öğrenci temsilcisi, “Kesinlikle ayrışmaya gelmeyin. Sen sağcısın, sen solcusun, şusun busun diye ayrışmayın. Hepimiz Gazi öğrencisiyiz” dedi. Ayrıca öğrenciler eylem yaptıkları ilk gün Edebiyat Fakültesi’nde ülkücüler ve güvenlik görevlileri arasındaki kavganın eylemle alakası olmadığını yineledi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü