Anasayfa Güncel 29 yer “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildi

29 yer “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildi

Cuma, 08 Eylül 2017 12:53
Yazdır PDF

440333 coverH.Merkezi: Türkiye Kürdistanı’nda süren askeri opeasyonlar kapsamında sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Öte yandan birçok bölge “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilerek insansızlaştırılmak istenmektedir.

Askeri operasyonlarda SİHA’larlaköylülerin tarandığı Hakkari'de merkez ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde bazı alanlar 15 gün süreyle "Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edildi.

Önceliklerinin halkın "can ve mal güvenliğinin sağlanması" olduğunu iddia eden Hakkari Valiliği, askeri operasyonları gerekçe gösterilerek ilan edilen yasağı resmi sitesinde şu sözlerle duyurdu:

“Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 11 Eylül 2017 günü saat 00.00.01'den 25 Eylül 2017 günü saat 23.59.59'a kadar, 29 yerin 'özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olduğu ve yurttaşların belirtilen bölgelere izinsiz girmesi yasaklandığı belirtildi.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü