Anasayfa Güncel “Alevilerin lokmaları ile kurulan bu televizyon satılık değildir”

“Alevilerin lokmaları ile kurulan bu televizyon satılık değildir”

Cumartesi, 09 Eylül 2017 16:33
Yazdır PDF

TV10 emekçileri 49.kez biraraya geldiH. Merkezi: 49’ncu kez Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen TV10 emekçileri, kanallarının yeniden açılmasını talebi etti.

TV10 emekçileri tarafından 49’ncu kez Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen TV10 emekçileri “Alevilerin sesi TV10 susturulamaz” pankartı açtı. “Özgür basın susturulamaz” ve “Alevilerin sesi susturulamaz” sloganlarının atıldığı eyleme 17 Eylül mitingi tertip komitesi, PSAKD Ataşehir Şubesi Cemevi Başkanı Hasan Gülüm, PSAKD Genel Merkez yöneticisi Gülizar Taşbilek, ABF İnanç kurulu Bileşenleri, HDP İnanç Kurulu Üyesi Murat Mıhçı, HDP MYK Üyesi Ali Kenanoğlu, HDP MYK Üyesi Çilem Küçükkeleş, eğitimci–yazar Kemal Bülbül, DAD, Cumartesi Anneleri, insan hakları savunucuları ve TV10 izleyicileri katıldı.

 

“Televizyonumuzun kapatılması ile ilgili hiçbir yargı kararı yok”

TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin bir konuşma gerçekleştirerek, OHAL’in kaldırılmasını, mağduriyetler giderilmesi için bu alanda toplandıklarını belirtti. Alevilerin lokmaları ile kurulan televizyon kanalının kapatıldığını belirten Büyükşehin, “Televizyonumuzun kapatılması ile ilgili hiçbir yargı kararı yok. OHAL İnceleme Komisyonuna başvurmak istiyoruz ama siz başvuramazsınız diyorlar. Alevilerin lokmaları ile kurulan bu televizyon satılık değildir” dedi.

 

“Bizi susturamazsınız”

OHAL inceleme komisyonuna satışın durdurulması için başvuru yapacaklarını kaydeden Büyükşahin, “Satışın durdurulmasını ve televizyonumuzun bize iade edilmesini talep edeceğiz. Her şey hukuksuz. Hiçbir şey hukuka dayanmıyor. Bizi susturamazsınız” ifadelerini kullandı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü