Anasayfa Güncel TDİ’den Valilik yasağına rağmen Gebze önünde Tek Tip Elbise protestosu

TDİ’den Valilik yasağına rağmen Gebze önünde Tek Tip Elbise protestosu

Salı, 12 Eylül 2017 16:00
Yazdır PDF

gebzede aciklamaH. Merkezi: Bugün Gebze M Tipi Hapishane önünde Tek Tip Elbise protestosu gerçekleştireceğini duyuran TDİ’nin eylemi Valilik kararı ile yasaklandı. Pankart ve eylem materyallerine el koyan polise rağmen TDİ açıklama yaparak tutsakların sesi olmayı sürdüreceklerini belirtti.

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ) Tek Tip Elbise’ye dönük protestolarını sürdürüyor. TDİ, bu kez eylem adresini Gebze M Tipi Hapishane olarak duyurmuştu. Ancak TDİ’nin eylemi Valilik tarafından yasaklandı. Yaşananlara ilişkin bilgi veren TDİ, bu sebeple hapishane çevresi tamamen abluka alındığı belirterek polisin hapishane önüne gelen eylemcilere GBT, üst arama dayatması yaptıklarını, pankarta ve tek tipi simgeleyen kutulara el koyduğunu söyledi.

 

“Tutsakların sesi olmaya devam edeceğiz”

Tüm bu engelleme, tehdit ve yasaklara rağmen Gebze Hapishanesi önünde tek tipe karşı eylem gerçekleştirdiklerini belirten TDİ üyeleri adına konuşma yapan Abdülmelik Yalçın12 Eylül darbesinde devrimci tutsaklar nasıl yırtıp attılarsa şimdide aynısını yapacaklardır. Bizler de bu engelleme ve yasaklarla yılmayacağız. Tutsak aileleri, arkadaşları ve yoldaşları olarak, Galatasaray Meydanında, Bakırköy Hapishanesinde eylemlilikler yaptığımız gibi bugün burada da tutsakların sesi olmayı sürdürüyoruz. Sürdüreceğiz!” şeklinde açıklamalarda bulundu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü