Anasayfa Güncel Diyarbakır, Hakkari ve Van barosu: SİHA saldırısında yaşamını yitiren ve yaralananlar sivil insanlar

Diyarbakır, Hakkari ve Van barosu: SİHA saldırısında yaşamını yitiren ve yaralananlar sivil insanlar

Çarşamba, 13 Eylül 2017 15:17
Yazdır PDF

3 barodan siha raporu

H. Merkezi: Diyarbakır, Hakkâri ve Van baro başkanları Hakkâri’ye giderek, Hakkâri Valisi, Cumhuriyet savcısı vekili ve SİHA saldırısında yaralananların, yaşamını yitirenlerin aileleriyle görüştü.

Diyarbakır, Hakkâri ve Van baro başkanları Hakkâri’ye giderek, Hakkâri Valisi, Hakkâri Cumhuriyet Başsavcısı Vekili, SİHA saldırısıyla yaşamını yitiren Mehmet Temel’in ailesi, tedavisi yapıldıktan sonra tutuklanarak Hakkâri Cezaevi’ne konulan İbrahim Sak ve Musa Tarhan’ın aileleriyle görüştü.

Hakkari Barosu, Diyarbakır Barosu ve Van Barosu’ndan oluşan bir heyet, Hakkari’nin Oğul köyünde Silahlı İnsansız Hava Aracı’yla (SİHA) yapılan ve Mehmet Temel’in yaşamını yitirdiği, üç kişinin de yaralandığı bombardımanla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Hakkari’ye giden heyet, SİHA’dan atılan bombayla hayatını kaybeden ve yaralananların sivil olduğu yönünde izlenim edindiklerini söyledi.

 

Yaşamını yitiren ve yaralananlar sivil insanlar

İncelemelerin ardından heyet adına açıklama yapan Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen, aynı olayda yaralanan ve tedavisi halen devam eden İsmail Aydın’la da görüşmek istediklerini ancak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın dosyada gizlilik karar olduğu gerekçesiyle buna izin vermediğini söyledi.

Özmen, olayda yaşamını yitiren ve yaralananların Hakkâri’de yaşadıklarına, evli, çocuk sahibi olduklarına ve tesisatçılık, kebapçılık gibi işler yaptıklarını söyledi.

Görüşmelerden sonra, olayda yaşamını yitiren ve yaralananların sivil insanlar olduğu yönünde izlenim edindiklerini vurgulayan Özmen, en kısa zamanda tespit, gözlem ve görüşmeler sonucunda bir rapor hazırlayacaklarını söyledi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü