Anasayfa Güncel Baydemir için yakalama kararı

Baydemir için yakalama kararı

Perşembe, 09 Kasım 2017 15:51
Yazdır PDF

baydemire yakalamaH.Merkezi: HDP Urfa milletvekili Osman Baydemir hakkında “ifadesinin alınması” gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı.

Urfa'da “yargılanan HDP’li vekil Osman Baydemir için “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan haklarında 5 yıl hapis "cezası" istenen HDP parti sözcüsü Osman Baydemir ile HDP Urfa Milletvekili Dilek Öcalan’ın yargılandığı davanın duruşmaları ertelendi.

Mahkeme, Baydemir için ifadesi alınıp bırakılmak üzere “yakalama kararı” verdi.

HDP Şanlıurfa milletvekili Dilek Öcalan'a Viranşehir'de öldürülen PKK'lilerin cenazesindeki ve HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir'in ise Birecik'teki Newroz kutlamalarındaki konuşmalarından dolayı “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan haklarında 5 yıla kadar hapis istemiyle ayrı ayrı dava açıldı.

Şanlıurfa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen her iki davanın da 3'üncü duruşmasına milletvekilleri katılmazken, avukatları hazır bulundu.

Mahkeme heyeti Dilek Öcalan'ın duruşmasını 1 Mart'a ertelerken, HDP parti sözcüsü Osman Baydemir için 'ifadesi alınıp bırakılmak üzere yakalama kararı' verdi.  


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü