Anasayfa Güncel “Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak”

“Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak”

Cuma, 10 Kasım 2017 11:39
Yazdır PDF

amed mitingi

H. Merkezi: Kadınlar öncülüğünde Amed’de “Tecrit kaybedecek özgürlük kazanacak” sloganıyla düzenlenecek mitingin tertip komitesi, basın açıklaması düzenledi.

Amed’de Tevgera Jinên Azad (TJA) ile HDP Kadın Meclisi öncülüğünde “Tecrit kaybedecek, özgürlük kazanacak” sloganıyla düzenlenecek mitinge ilişkin Tertip Komitesi tarafından HDP il binasında basın toplantısı düzenlendi.

 

“Kadının özgürlüğü için direnişimizi ve mücadelemizi yükselteceğiz”

İlk olarak söz alan HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, tüm Diyarbakır halkıyla birlikte iradelerine yönelik tecride ve kırıma karşı alanlarda olacaklarını dile getirdi. Uca, yaşanan sürecin Kürt halkının özgürlüğü ve geleceği için önemli olduğuna vurgulayarak, savaşın sadece Kürt halkının değil toplumun tüm kesiminin sorunu olduğunun altını çizdi. Herkesin mitinge katılması gerektiğini belirten Uca, mitinge kadınların öncülük etmesine değinerek, “Biz kadınlar kadın kırımına, şiddete ve tecride karşı Hayır diyeceğiz. Kadının özgürlüğü için direnişimizi ve mücadelemizi yükselteceğiz” dedi.

 

Tüm Diyarbakır halkı İstasyon Meydanı’na

Uca’nın ardından konuşan HDP Yenişehir İlçe Eşbaşkanı Demet Özkaran, kadına yönelik şiddete, erkek egemen zihniyete ve tecride karşı yarın meydanlarda olacaklarını dile getirdi. Özkaran, başta kadınlar olmak üzere tüm Diyarbakır halkını yarın İstasyon Meydanı’nda kadın kırımına ve tecride karşı ses çıkarmak için mitinge katılmaya çağırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü