Anasayfa Güncel HDP Esenler İlçe Binasına Saldırı Kınandı

HDP Esenler İlçe Binasına Saldırı Kınandı

Salı, 14 Kasım 2017 14:59
Yazdır PDF

hdp esenlerH.Merkezi: HDP Esenler İlçe Teşkilatına yönelik silahlı saldırı yapılan bir basın açıklaması ile protesto edildi.

Sabaha doğru saat 03.00 sıralarında gerçekleşen saldırı ilçe binasında yapılan basın açıklaması ile kınadı. HDP Esenler İlçe Eşbaşkanı Nermin Babayiğit tarafından yapılan açıklamada, “Barış sürecinin sabote edilmesinin, Sayın Öcalan’a uygulanan tecridin, Ankara, Suruç, Amed katliamlarının, parti binalarımıza yapılan saldırıların, eş başkanlarımız ve vekillerimizin tutuklanmasının adresi aynıdır. Bu saldırı demokratik siyasete yapılmıştır” dedi.

Babayiğit, her defasında saldırganların bulunmadığını ve saldırının örtbas edildiğine dikkat çekerek, saldırının PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması için yürütülen etkinlikler sonrası olmasının tesadüf olmadığının altını çizdi.

Açıklamaya HDP İstanbul İl Eşbaşkanları Esengül Demir ve Cengiz Çiçek’in yanı sıra Barış Anneleri ile çok sayıda partili katıldı. Açıklamada, Sık sık “HDP umuttur, umut dimdik ayakta”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları atıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü