Anasayfa Güncel “Tek Tip Elbiseyi Yırtıp Atacağız; Asla Giymeyeceğiz!

“Tek Tip Elbiseyi Yırtıp Atacağız; Asla Giymeyeceğiz!

Salı, 05 Aralık 2017 09:39
Yazdır PDF

tek tipH.Merkezi: Devletin Tek Tip Elbise dayatmasına karşı tutsaklardan tepkiler gelmeye devam ediyor. Hapishanelerde bulunan MKP dava tutsakları “Tek Tip Elbiseyi Yırtıp Atacağız; Asla Giymeyeceğiz!” başlık bir açıklama yaptı.

Tüm emekçi halkın üstünde baskı, şiddet ve ezme aracı olan emperyalizmin uşağı faşist Türk devletine karakterini veren darbe rejimidir. Toplumsal muhalefetin bütün katmanlarını – ordu, polis, mahkeme – zoruyla ezme politikasında sınır tanımayan faşist AKP/RTE hükümetinin hapishanelerde Tek tip elbise uygulamasına geçileceğinde ısrarcı olması azgınlaşan faşizmin ileriye dönük halk düşmanı politikasını daha da şiddetlendireceğini göstermektedir” şeklinde başlayan açıklama, sürecin özeti ile sürdürüldü.

‘FETÖ’ üzerinden propaganda edilen Tek Tip Elbise saldırısının hedefinin komünist, devrimci ve Kürt yurtsever tutsakları olduğunu kaydeden MKP dava tutsakları “Hapishaneler devrim ile karşı-devrim cephesinin irade çatışmasının en sert ve çıplak yaşandığı mekanlardır. Tek Tip Elbise uygulaması devrimci iradenin teslim alınması, kişiliksizleştirme, uğruna mücadele edilen amaç ve değerlerden devrimcinin koparılması amaçlı bir işkence metodudur. Sadece hapishanelerdeki devrimcileri teslim almakla da sınırlı olmayan, toplumun sessizleştirilmesi, korkutulup sindirilmesi için emekçi halka devlete karşı gelinemeyeceği düşüncesinin benimsetilmesinin bir aracı olarak tasarlanan tek tip elbise hapishaneden topluma yayılan bir itaat ettirme, boyun eğdirme saldırısıdır” şeklinde ifadeler kullandı.

Yapılan açıklamada, “12 Eylül askeri faşist cuntasının uygulamaya kalktığı tek tip elbise 33 yıl sonra AKP/RTE faşist hükümetinin bir kez daha darbe rejimine dayanarak tutsaklara giydirilmeye kalkışması Türkiye’de kurumsallaşmış faşizmin niteliğini ve sürekliliğini göstermesi bakımından da çarpıcıdır. Dün olduğu gibi bugünde Tek tip elbise devrimci iradenin teslim alınamaz direnişiyle yırtılıp atılacaktır. Bütün devrimci dost güçlerle siper yoldaşlık bilinciyle direniş sürdürülecektir. Proletarya partisinin direniş geleneği ne pahasına olursa olsun temsil edilecektir. MKP tutsakları tek tip elbiseyi giymeyecek; bu faşist saldırıya karşı kararlılıkla sonuna kadar direnecektir. F tipi izolasyon, tecrit saldırılarını direnerek boşa çıkaran devrimci irade tek tip elbise giydirme saldırısını da boşa çıkaracaktır” şeklinde devam etti.

Açıklama dayanışma çağrısı ile sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü