Anasayfa Güncel Demirtaş davasının yeri iki gün kala değiştirildi!

Demirtaş davasının yeri iki gün kala değiştirildi!

Salı, 05 Aralık 2017 12:46
Yazdır PDF

davasina bakacak mahkeme bulunamiyor ortada kaldi 1503476349 5421H.Merkezi: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu dosya kapsamında 7 Aralık'ta Sıhhiye Adliyesi'nde görülmesi beklenen duruşması, “güvenlik” gerekçe gösterilereke Sincan hapishanesinde bulunan yerleşkesindeki salona alındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunduğu dosya kapsamında tutuklandıktan 399 gün sonra 7 Aralık'ta görülecek duruşması öncesi yine yer değişikliği kararı alındı. İlk kez görülecek olan duruşmanın bugüne kadar Sıhhiye Adliyesi'nde görülmesi bekleniyordu. Ancak duruşmaya iki gün kala mahkeme tarafından “güvenlik” gerekçesiyle duruşma yeri, HDP tarafından çağrı yapıldıktan sonra "Sincan Cezaevi" yerleşkesindeki duruşma salonu olarak değiştirildi.

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın yarın görülecek olan duruşması da daha önce Sıhhiye Adliyesi'nde görülmesine rağmen Sincan'a alınmıştı. Bu karardan sonra da Yüksekdağ'ın duruşmasına katılım engellenmişti.

Siyasi partiler ve emek örgütleri tarafından son bir haftadır Demirtaş'ın duruşmasına dayanışma gösterilmesi çağrıları sonrası alınan bu kararın duruşmaya katılımları engellemek amacıyla alındığını gösteriyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü