Anasayfa Güncel “İşimizi geri istiyoruz” eyleminde 394. gün; 9 gözaltı

“İşimizi geri istiyoruz” eyleminde 394. gün; 9 gözaltı

Perşembe, 07 Aralık 2017 13:24
Yazdır PDF

 işmi geri istiyorum eylemine saldırıH. Merkezi: Yüksel Caddesi’nde yapılan “İşimizi geri istiyoruz” eylemine 394’üncü kez saldıran polis 9 kişiyi gözaltına aldı.   

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından ilan edilen OHAL ile birlikte çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iade edilme talebiyle başlattıkları açlık grevi eylemi 274’üncü gününe girdi. Yüksel Direnişçileri tarafından sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 394’üncü gününde de polis saldırısına maruz kaldı.

Yüksel Caddesi’nde bulunan ve etrafı polis bariyerleriyle çevrili olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Bunun üzerine 394’üncü kez Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemciler üzerinde, “Nuriye ve Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açarak slogan atmaya başladı. Polis açılan pankartı yırtarak eylemcilere saldırdı.

Polis saldırısı sırasında Serdar Başçetin, Deniz Aydın, Simge Aksan, Ceren Öztemiz, Acun Karadağ, İlker Işık, Mehmet Dersulu, Nazan Bozkurt ve Perihan Pulat gözaltına alındı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü