Anasayfa Güncel TV10 emekçileri, “Tek çözüm mücadele”

TV10 emekçileri, “Tek çözüm mücadele”

Cumartesi, 06 Ocak 2018 14:43
Yazdır PDF

tv10 emekçileriİstanbul: TV10 Emekçileri 66 haftada Galatasaray Lisesi'nde bir araya gelerek basına yönelik engellemeye, sansüre ve  baskıya karşı durmaya devam edeceklerini haykırdı.

10TV yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin, yaptığı konuşma ile diyanetin lağvedilmesi çağrısı yaptı. 
“Alevilerin sesi suaturalamaz”, “özgür basın susturulamaz” sloganlarıyla başlayan açıklamada Büyükşahin, “Hakkın ve Hakikatin sesi TV 10 için yine OHAL in kaldırılması için burdayız. Ancak görüyoruz ki hergün OHAL ‘uygulamaları’ ağırlaşıyor” dedi.

Büyükşahin, Yine diyanetin çocuklarımız için sarf ettiği söylenenler karşı karşıyayız. Biz diyanetin lağvedilmesi gerektiği düşünüyoruz. 9 bin kişi almayı düşünen diyanetin alacağı söyleniyor yani hergün biraz daha büyütülüyor ve gölge etme başka ihsan istemez diyenlerin parası ile sermayesi büyütülüyor.
Üniversitelerde Alevilere dönük baskıların arttığını belirterek kız çocuklarına dönük taciz tecavüzün politikalar çerçevesinde artıyor hergün”
dedi. 

Büyükşahin, diyanetin devlet tafaından cinsiyetçi, ayrımcı söylemleri için soruşturma, gözaltı yapılmadığını belirterek, devletin korumasına işaret etti.
Büyükşahin, “Tek çözüm mücadeleden vazgeçmemek. Bir araya gelerek dayanışma ve demokratik siyaseti güçlendirmek” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü