Anasayfa Güncel Bitlis’in 13 köyünde yasak ilan edildi

Bitlis’in 13 köyünde yasak ilan edildi

Pazartesi, 08 Ocak 2018 10:35
Yazdır PDF

Bitlisin 13 köyünde yasak ilan edildiH. Merkezi: Bitlis’in 13 köy ve mezrasında Valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hizan’da 6 gün önce ilan edilen yasak ise kaldırıldı.

Bitlis Valiliği, merkez sınırları içerisinde bulunan 13 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bitlis merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Çeltikli, Aşağıbalcılar, Yukarıbalcılar, Karakuş, Kalupat, Ilıcak, Oğulcak, Başmaklı, Üçevler, Doğruyol, Dereağzı, Aşağıyuvacık ve Kavakdibi köyleri ile mezraları ve mahallelerinde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 8 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 09.00’dan itibaren (ilgili köy ve mezralarda hayatının normal akışının devam etmesi, öğrenim görmekte olan öğrencilerin eğitim ve öğretim hakkının kısıtlanmaması amacıyla, 16.00-07.00 saatleri arasında geçerli olmak üzere) ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Öte yandan Hizan ilçesine bağlı 5 köy 2 mezrada 2 Ocak tarihinde “güvenlik” gerekçesiyle ilan edilen yasak da kaldırıldı. 6 gün önce Hizan’a bağlı Koçyiğit köyü, Doyumlu mezrası, Ekinli köyü, Deliktaş mezrası, Karlıtepe, Tutumlu, Gürece köylerinde yasak ilan edilmişti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü