Anasayfa Güncel OHAL 6. kez uzatılıyor, operasyonlar sürüyor: İstanbul’da 30 kişi gözaltında

OHAL 6. kez uzatılıyor, operasyonlar sürüyor: İstanbul’da 30 kişi gözaltında

Çarşamba, 10 Ocak 2018 08:57
Yazdır PDF

baskilar bizi yildiramaz

H. Merkezi: OHAL’in 6. dönemde de uzatılacağı sinyallerinin ardından bu sabah saatlerinde İstanbul genelinde yapılan ev baskınlarında aralarında HDP yöneticileri ve TV10 emekçilerinin de olduğu 30 kişinin gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL’in 6. kez uzatılacağını açıkladı. OHAL’in devrimci ve demokrat kesimlere dönük baskının devam ettirilmesi ve gözaltı-tutuklama furyasınınsürdürülmesi anlamına geldiği bilinirken hemen her gün yaşanan operasyonlar bunu doğruluyor.

Operasyonların bez adresi yine İstanbul oldu.

 

En az 30 kişi gözaltında

Bu sabah saatlerinde İstanbul genelinde yapılan ev baskınlarında aralarında HDP yöneticileri ve TV10 emekçilerinin de olduğu en az 30 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Abdullah Geldi, Zeki Nergiz, Deniz Şimşek, Nurcan Başdinç, Cemil Demirbaş, Yavuz Akar, Gülizar Teymur, Veysi Altıntaş, Selahattin Yılmaz, Zeynep Değirmenci, Erkin Oruç, Cemşit Atalay, Fuat Mızraklı, Bayram Kara, Adnan Kaçmaz, Duygu Kaçmaz, Binali Palandöken, Mehmet Ali Altın, Ahmet Avşar, Fehmi Morkoç, Rahim Timar, Edip Karçik, Selahattin İpek, Nebahat Avşar, Halis Kandilci, Felek Avci, Murat Bilken, Güneş Daşlı, Veli Büyükşahin (TV10 Yönetim Kurulu Başkanı) ve Veli Haydar Güleç.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü