Anasayfa Güncel ANF’nin Twitter hesabı kapatıldı

ANF’nin Twitter hesabı kapatıldı

Perşembe, 11 Ocak 2018 11:37
Yazdır PDF

ANFH. Merkezi: PKK tarafından yakalanan MİT yöneticilerinin görüntü ve ses kayıtlarını paylaştığı için Fırat Haber Ajansı’nın(ANF) twitter hesabı kapatıldı. MİT yöneticilerinin yaptıkları açıklamalar gerekçe gösterilerek, ANF’nin twitter hesabı kapatıldı.

Kapatılmaya gerekçe olarak gösterilen, 6 Ocak günü Paris’te gerçekleştirilen yürüyüşe ilişkin yayınlanan, “Paris’te on binler buluştu: Erdoğan yargılansın!” başlıklı haberi, “Ronahi: Sara’nın mücadelesi evrenseldi” başlığını taşıyan KCK Genel Başkanlık Konseyi üyesi Elif Ronahi’nin ANF’ye verdiği demecin haberi ile PKK’nin tutukladığı MİT yöneticileri haberlerini yayınlandığı için ANF’nin twitter hesabı kapatıldı.

Ayrıca 10 Ocak’ta AKP hükümeti, Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak, MİT’in itiraflarının yer aldığı ANF haberlerinin Türkiye’de dolaşıma girmesini engellemek amacıyla hesapların filtrelenmesini istemişti.

 

Görüntüler dolaşıma girdi, milyonlarca kişi izledi

ANF de saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“PKK’nin tutukladığı MİT yöneticilerine ilişkin görüntü ve itirafları yayımlamamızdan sonra Türkiye devleti tarafından organize edilen siber ve diplomatik saldırılara maruz kalıyoruz. Türk devleti, haberlerimizin dolaşıma girmemesi için elinden gelen gayreti gösteriyor.

Önce 5 Ocak akşamı 6 dilden yayın yapan sitelerimize yönelik saldırı gerçekleşti. Ardından sosyal medya hesaplarımıza saldırılar yoğunlaştı. Türk hükümeti, görüntülerin Youtube gibi mecralardan silinmesi için yoğun girişimlerde bulundu ve görüntüler birçok sitede kaldırıldı. Ancak buna rağmen görüntüler çeşitli şekillerde dolaşıma girdi ve milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Bunu engelleyemeyen Türk hükümeti, son olarak da ‘MİT yöneticileri konuştu’ başlıklı haberimize Türkiye’de erişim engeli getirtti. Bu saldırılar neticesinde mevcut durumda ANF App ve ANF Android (Mobil uygulamalar) uygulamalarımıza erişim engeli yaşanıyor.

Teknik ekibimiz, söz konusu uygulamalarımızın en kısa sürede tekrar hizmete girmesi için çalışmalarını yürütüyor.” 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü