Anasayfa Güncel LGBTİ Derneği Sözcüsü Kıvılcım Arat, saldırıya uğradı!

LGBTİ Derneği Sözcüsü Kıvılcım Arat, saldırıya uğradı!

Çarşamba, 14 Mart 2018 08:36
Yazdır PDF

lgbti dernegi sozcusu kivilcim arat saldiriya ugradi 1520972600H.Merkezi: İstanbul LGBTİ Derneği Sözcüsü Kıvılcım Arat, dün (13 Mart) sabah saatlerinde saldırıya uğradı.

Kıvılcım uğradığı saldırıyı sosyal medyadan duyurarak katledilmekten son anda kurtulduğunu aktardı.

Kıvılcım, uğradığı saldırıya dair, “31. yaş gününü görmüş biri olarak, birçok trans arkadaşıma göre şanslı olduğumu düşünmemin üzerinden 3 gün geçmeden dün sabah öldürülmekten son anda sıyrıldım. Boğazımı kesmeye çalıştığı neşterden ısırarak kurtulmuşken, aynı neşter sırtıma geldi” şeklinde konuşurken ölümden son anda kurtulduğunu sözlerine ekledi.

 

“İyiyim ve olmadığım kadar güçlü”

“Yediğim yumruk darbesi sendeletti ama çabuk toparlayabildim. İkinci kez salladığı neşteri sol elimle engellemeye çalışırken derin bir kesik aldım. El kesiği baya açık olurmuş ve görünen et mide bulandırırmış. Mide bulantısı eşliğinde gelen baş dönmesi devam etseydi bugün belki aranızda olamayacaktım. Neyse ki çekilecek çilemiz varmış diyorum. El ve sırttaki kesiye atılan dikiş, gasp edilen telefonum ve biriken 400 lira paramı kaybederek sıyrılabildim. Nasıl mıyım? Gayet iyiyim ve olmadığı kadar güçlü. Yaşadığım bu olay bir kez daha anımsattı; hayat çok kısa ve ne zaman sonlanacağı belli değil” dedi.

Kıvılcım son olarak şöyle dedi, “Bu karanlığın içinde her birinizin yüreği ilişkilendiğiniz her bir insana yaşam kaynağı oluyor. Sımsıkı sarılın, öpüp, koklayın birbirinizi. Yoksa bu karanlık daha çok insan yutacak.

İyiki varsınız dostlar, İyiki varsınız. Varlığınız daim olsun. Bu vesile ile İstanbul ve Ankara’da katledilen trans kardeşlerimden özür dilerim. Daha yaşanılır bir alan yaratamadığımdan. Yolunuz ışıklı olsun”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü