Anasayfa Güncel Özgürlükçü Demokrasi gazetesi editör ve çalışanlarının gözaltı süresi uzatıldı

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi editör ve çalışanlarının gözaltı süresi uzatıldı

Pazartesi, 09 Nisan 2018 10:08
Yazdır PDF

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi editör ve çalışanı 7 kişinin gözaltı süresi uzatıldı.

ozgurlukcü demokrasi

H. Merkezi: 4 Nisan günü gece yarısı yapılan operasyonlarla gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ve editörü 7 kişinin savcılık tarafından gözaltı süreleri uzatıldı.

28 Mart günü Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ve Gün Matbaacılık’a kayyum atanarak, TMSF’ye devredilmişti. 28 Mart günü operasyonla gözaltına alınan Gün Matbaacılık çalışanı 20 kişi ile Özgürlükçü Demokrasi gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu Yazıişleri çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.  

 

Gazete çalışanlarının yarın savcılığa çıkarılması bekleniyor

Operasyon kapsamında 4 Nisan’da gece yarısı gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin editör ve çalışanları ise Vatan'da bulunan İstanbul Emniyeti’nde tutulmaya devam ediliyor. Emniyette bulunan gazetenin editörleri; Mehmet Ali Çelebi, Reyhan Hacıoğlu ve Hicran Urun, çalışanları Pınar Tarlak, Ramazan Sola ve Nedim Demirkıran ile gazetenin eski çalışanlarından Mehmet Beyazit’ın emniyet ifadelerinin ardından bugün savcılığa sevk edilmeleri bekleniyordu. Ancak editör ve çalışanların gözaltı sürelerinin savcılık tarafından uzatıldığı öğrenildi.

Gözaltındakilerin yarın adliyeye çıkarılması bekleniyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü