Anasayfa Güncel Özgürlükçü Demokrasi çalışanları, ifadeleri alınmadan tutuklamaya sevk edildi

Özgürlükçü Demokrasi çalışanları, ifadeleri alınmadan tutuklamaya sevk edildi

Salı, 10 Nisan 2018 12:23
Yazdır PDF

Kayyum atanan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi çalışanları, savcılık tarafından ifadeleri alınmadan, tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

özgürlükçü demokrasi çalışanlarına tutuklama talebi

H. Merkezi: Kayyum atanan Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’nin 7 editör ve çalışanı ifadeleri alınmadan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi ve gazetenin basıldığı Gün Matbaacılık’a kayyum atanmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında 4 Nisan’da gözaltına alınan gazetenin 7 editör ve çalışanı Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Gazetecilerin ifadelerini almayan savcı, gazetenin editörleri Mehmet Ali Çelebi, Reyhan Hacıoğlu ve Hicran Urun ile çalışanları Pınar Tarlak ve Ramazan Sola’yı tutuklama talebiyle 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Savcı, gazetenin çalışanı Nedim Demirkıran ve eski çalışanı Mehmet Beyazit’in ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını talep etti.

 

22 kişi tutuklanmıştı

Aynı operasyon kapsamında gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü İshak Yasul, “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklanmıştı.

Öte yandan 28 Mart’ta yapılan operasyonla gözaltına alınan Gün Matbaacılık’ın 20 çalışanı da çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü