Anasayfa Güncel RESMİYE VATANSEVER | “Bu fotoğraf o günün anısı olarak kaldı”

RESMİYE VATANSEVER | “Bu fotoğraf o günün anısı olarak kaldı”

Cuma, 13 Nisan 2018 08:46
Yazdır PDF

Tutsak Partizan Resmiye Vatansever, babasıyla çekildiği bir fotoğrafı paylaşarak babasının kendisinin tutsaklık sürecinde fedakarlıktan kaçınmadığını ve kendisine destek olduğunu belirtti, kendisine başsağlığı dileyen tüm yoldaşlarına ve dostlarına teşekkür etti

resmiye ve babasi

H. Merkezi: Gazetemize gönderdiği mektupta, 7 Şubat günü yaşamını yitiren babası ile birlikte çekindiği bir fotoğrafı paylaşan Tutsak Partizan Resmiye Vatansever, 2011’de yolların kapalı olmasına rağmen babasının tüm zorluklara karşın kızının doğum gününü kaçırmayarak görüşe geldiğini anlattı.

2011 yılı Mart ayının açık görüşe denk gelen gününün kendi doğum günü olduğunu yazan Vatansever, o tarihte bulunduğu Ankara Sincan Hapishanesi’ne yollar kapalı olduğundan kaynaklı Ankara’dan ziyaretçilerin bile gelemediğini yazdı.

 

“Ve babam geldi”

“O gün benim doğum günümdü. Yollar kapalıydı, hatta Ankara’dan bile ziyaretçiler görüşlere gelememişti. İçimden bir his babam gelir diyordu. Doğum günümü kaçırmaz diye düşünmüştüm” diye yazan Vatansever, birlikte kaldığı arkadaşlarına “ziyaretçi beklemiyorum” demesine karşın içindeki bu hisse uyarak dışarı gönderilmek üzere bir posta hazırladığını anlattı.

“Ve babam geldi. Zor bir yolculuk yapmıştı. Bu fotoğraf o günün anısı olarak kaldı” diyen Vatansever, babasının kendisinin tutsaklık sürecinde fedakarlıktan kaçınmadığını ve kendisine hep destek olduğunu belirterek, kendisine başsağlığı dileyen tüm yoldaşlarına ve dostlarına teşekkür etti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü