Anasayfa Güncel GÜNCELLENDİ | Ankara’da Özgür Gelecek okurları, YDG ve DÖB’lülere operasyon: Gerekçe 30 Mart anması!

GÜNCELLENDİ | Ankara’da Özgür Gelecek okurları, YDG ve DÖB’lülere operasyon: Gerekçe 30 Mart anması!

Pazar, 29 Nisan 2018 21:17
Yazdır PDF

Özgür Gelecek okurları, YDG ve DÖB’lülere dönük sabah saatlerinde Ankara’da gerçekleşen operasyonun sebebinin 30 Mart’ta yapılan Kızıldere anması olduğu belirtiliyor.

ankarada kizildere anmasi

Ankara: 1 Mayıs öncesi devrimci, demokrat ve yurtseverlere dönük “cadı avı” sürüyor. Bugün sabah saatlerinde ev ve öğrenci yurduna yapılan baskınlarla Mücadele Birliği, DÖB ve YDG okurları gözaltına alındı.

Şimdiye kadar aralarında Yeni Deomrat Gençlik (YDG) okuru Fatmanur Cantürk ve Özgür Gelecek okurları Faik Hamarat ve Nuri Öncü’nün de aralarında olduğu 9 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Avukatlarının verdiği bilgiye göre baskın ve gözaltıların gerekçesinin ise 30 Mart günü Mahir Çayan’ın mezar başında gerçekleştirilen Kızıldere anması olduğu belirtiliyor.

Gözaltına alınlar için bir haftalık gözaltı süresi bulunduğunu belirten avukatlar, 2 Mayıs sabahı ifade işlemlerinin başlayarak 3 Mayıs’ta savcılığa çıkarılma ihtimallerinin bulunuğunu söyledi.

Seyri Sokak ise, gözaltına alınanların isimlerinin Nuri Öncü, Cem Özcan Kara, Fırat Çağlar Karabulut, Fatmanur Cantürk, Burak Umut Uslu, Taha Alperen Bayrı, Mehmet Şahin Akıcı, Faik Hamarat, Deniz Cılga olduğunu duyurdu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü