Anasayfa Kadın İşçiden korkan Erdoğan açıkladı: "OHAL sayesinde grevleri önledik"

İşçiden korkan Erdoğan açıkladı: "OHAL sayesinde grevleri önledik"

Perşembe, 13 Temmuz 2017 13:13
Yazdır PDF

OHAL sayesinde grevleri önledikH.Merkezi Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin düzenlediği toplantıda kürsüye çıkan Erdoğan, OHAL’i öve öve bitiremedi.

Erdoğan konuşmasının esasında OHAL’de toplumun büyük bölümüne yaşattığı hak ihlallerini hem kendi bekaları hem de sermayenin hizmetinde olan bir uygulama olduğunu savundu.

Uluslararası alanda dile getirilen düşünce ve ifade özgürlüğü eleştirilerine yönelik, “Türkiye, anlatıldığı gibi basın ve düşünce özgürlüğünün olmadığı bir ülke değildir” diyen Erdoğan, “Milletin verdiği yetkiyle OHAL’i iş dünyamız daha rahat çalışsın diye yapıyoruz. İş dünyasında herhangi bir sıkıntınız, aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde OHAL vardı. Şimdi grev tehdidi olan yere OHAL’den istifade izin vermiyoruz. Bunun için kullanıyoruz OHAL’i.

OHAL ne zaman bitecek?” diye soruyorlar. Bu iş tamamen bittiğinde sona erecek. Almanya birleştiğinde 500 bin kişiyi kamudan çıkardı. Kimse sordu mu? Eğitim, iş dünyası, aklınıza ne geliyorsa onların huzuru, koruması için OHAL var” dedi.

Erdoğan OHAL’in özelde işçi sınıfının temel haklarının gasp edilmesi için,  işçiler üzerinde bir tehdit olarak kullandığını açıkça beyan etmiş oldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü