Anasayfa Kadın Kadın Çevrimiçi Kütüphanesi açıldı

Kadın Çevrimiçi Kütüphanesi açıldı

Cuma, 21 Temmuz 2017 15:16
Yazdır PDF

kütüphaneH. Merkezi: Kadınların barış mücadelesine katılımı hakkında yazı ve çeviri, etkinlik ve haberlerin paylaşılması gibi içeklerinden oluşan “Kadınların Çevrimiçi Kütüphanesi” açıldı. 

“Kadınların Barış Mücadelesi Projesi” kapsamında Demos Araştırma Merkezi tarafından kurulan ve Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği, Türkiye Temsilciliği’nin desteğiyle hazırlanan “Kadınların Çevrimiçi Kütüphanesi” açıldı.

Kadınların barış mücadelesine katılımı hakkında analiz, röportaj, yazı ve çeviri içekleri olan internet sitesinde konuya ilişkin yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kütüphane, kadınların barış süreçlerine dâhil olabilmesine ilişkin yürütülen uzun dönemli çalışmaların bir parçası olarak tasarlandı. Projeye dair fikir, Türkiye’de barış alanında mücadele yürüten ve akademik çalışmalar gerçekleştiren kişilerin; barış ve çatışma çözümüne toplumsal cinsiyet perspektifinden yaklaşan daha fazla kaynağa ulaşmaları için geliştirildi. Çevrimiçi kütüphane ile uzun vadede, kadın barış aktivistleri arasındaki ağın güçlendirilmesi, kadın odaklı barış çalışmalarının, etkinlik ve haberlerin paylaşıldığı ortak bir platform oluşturulması amaçlanmaktadır.” 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü