Anasayfa Kadın 76 yaşındaki kadın köy muhtarı tarafından darp edildi

76 yaşındaki kadın köy muhtarı tarafından darp edildi

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 11:19
Yazdır PDF

dönmez Dersim: Dersim’in Şakak köyünde yaşayan Hatice Dönmez, köyün eski muhtarı tarafından saldırıya uğradı.

Kadına dönük şiddet erkekler ve devlet tarafından artarak devam ediyor. Bu saldırıları teşvik eden erkek egemen sistem, çeşitli yasa ve kanunları ile de kadın katillerini ve saldırganlarını koruyor. Bu saldırılara maruz kalan Hatice Dönmez Dersim’de yaşadığı köyün eski muhtarı Burhan Gül tarafından darp edildi.

Dersim merkeze bağlı Şakak (Altınyüzük) köyünde yaşayan 76 yaşındaki Hatice Dönmez köyün eski muhtarı Burhan Gül'ün saldırısına uğradı. Alkol aldıktan sonra Dönmez’in evini basan Burhan Gül, burada ev eşyalarına zarar vererek, hakaretlerde bulundu.

Burhan Gül’ün saldırısı üzerine evden çıkarak komşusuna sığınan Dönmez, yanına kardeşi Yusuf Gül'ü de alan Burhan Gül, komşusuna sığınan kadını burada da darp etti. Dönmez’i korumak için araya giren köy sakinlerine de tehditler savuran Burhan Gül hakaretler ederek bölgeden uzaklaştı.

Komşusunun evinde darp edilen Dönmez, olayı haber alan yakınları tarafından Tunceli Devlet Hastanesi'ne getirildi. Çeşitli yerlerinden yaralanan Dönmez'e darp raporu verildi. Dönmez'in yakınları, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundu. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü