Anasayfa Kadın “Enstrümanımı bomba, beni terörist ilan ettiler”

“Enstrümanımı bomba, beni terörist ilan ettiler”

Cuma, 04 Ağustos 2017 09:16
Yazdır PDF

muzisyen gulsah erol iskence 2agustos2017 mansetH. Merkezi: Kadıköy metrosunda polis, çellist Gülşah Erol’u ‘terörist’ diyerek alıkoydu, bir odaya kapattığı müzisyeni darp etti.

Kadıköy metrosunda polislerce ‘terörist’ ilan edilen çellist Gülşah Erol, polislerce bir odaya kapatıldıktan sonra suratına bayrakla vurulduğunu ve defalarca tekmelenip yumruklandığını açıkladı. Erol, “Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş” sözleriyle işkenceyi anlattı.

 

“Dün ölebilirdim…”

Erol yaşadıklarını şöyle anlattı: “2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrümanımı bomba, beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapse atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor… Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hak ettiğim bu mu? Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü