Anasayfa Kadın Kayyum tarafından kadın esnafların elinden anahtarları alındı

Kayyum tarafından kadın esnafların elinden anahtarları alındı

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 11:46
Yazdır PDF

kadın emeğiH. Merkezi: DBP’li Akdeniz Belediyesi tarafından açılan “Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarındaki kadın esnafların anahtarları, yeni atanan kayyum tarafından alındı.

Mersin’in DBP’li(Demokratik Bölgeler Partisi) Akdeniz Belediyesi’ne atanan yeni kayyum Muhittin Pamuk’un talimatıyla “Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı”ndaki kadın esnaflardan anahtarlar alındı. Kayyım tarafından görevlendirilen Kadın Müdür Arife Süzer, polis ve zabıta eşliğinde pazar yerine gelerek kadınlardan anahtarları aldıktan sonra akşama kadar boşaltmalarını istedi.

 

Burası sizin değil, halkın malı

Anahtarlarının alınmasına tepki gösteren kadınlara zabıta, “Burası sizin tapulu malınız değil” dedi. Kadınlar, “Burası sizinde tapulu malınız değil, halkın malıdır” şeklinde zabıtalara tepki gösterdi.

 

Burası kadınların emeği olan bir yer

Pazar’da sıkma börek yaparak geçimini sağlayan Maşallah Nas, “Bu pazar geçim kaynağım. Çocuklarımı buradan kazandıklarımla geçindiriyorum. Burası bizimdir, kadının emeği ile olan bir yerdir. Emeğim için gerekli tüm hukuk yollarına başvuracağım” diyerek tepki gösterdi.

Anahtarları ellerinden alınan kadınlar, İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şubesi Kadın Komisyonu üyeleri ile pazarlarının kapatılmaması için hazırladıkları dilekçeleri kayyuma teslim etti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü