Anasayfa Kadın HDP Kadın Meclisi, kadın gazetecilerle bir araya geldi

HDP Kadın Meclisi, kadın gazetecilerle bir araya geldi

Cumartesi, 09 Eylül 2017 16:46
Yazdır PDF

hdp kadın meclisi kadın gazetecilerle biraraya geldi 1H. Merkezi: HDP Kadın Meclisi, 11 Eylül’de startını vereceği kampanyaya dair kadın gazetecilerle bir araya geldi.

HDP Kadın Meclisi, kadın gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek, 11 Eylül’de başlatacakları kampanyaya dair bilgi verdi.

 

Kampanyanın startı 11 Eylül günü verilecek

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Kadın Meclisi Sözcüsü ve Siirt Milletvekili Besime Konca ve Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

11 Eylül’den Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü olan 25 Kasım’a kadar bir kampanya yürüteceğini belirten HDP Kadın Meclisi, kadınlara dönük her alandaki saldırıları gündeme taşıyacak. Kampanya sürecini, şenlik, çalıştay, miting gibi çok çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirten HDP Kadın Meclisi, kampanyanın startını 11 Eylül Pazartesi Günü saat 17.00’da Kenterler Tiyatrosu’nda düzenlenecek etkinlikle verileceğini söyledi. Etkinlikte kampanyanın şiarı ve programı açıklanacak.

 

hdp kadın meclisi kadın gazetecilerle biraraya geldi 2Tek adam sisteminin hedef aldığı kesim, kadınlar

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay bir konuşma yaparak, tek adam sisteminin hedef aldığı en önemli kesimlerden birisinin kadınlar olduğunu belirtti. Ne giydiğinden nasıl yaşadığına kadar herkesin kadınları biçimlendirmeye çalıştığına dikkat çeken Kemalbay, kadınların yüzyıllık kazanımlarını daha ileri taşımak isterken, şimdi bu kazanımları korumaya çalıştıklarını ifade etti.

 

“Ortak amaç mücadeleyi yükseltmektir”

Kemalbay’ın ardından konuşan Kadın Meclisi Sözcüsü ve Siirt Milletvekili Besime Konca, kadın gazetecilerin direnişini selamlarken, eril medyaya karşı mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir de özellikle düşünen, üreten kadınların hedefte olduğunu belirtti. AKP’nin inşa etmek istediği sistemin kadın kimliğinin inkarı üzerine kurulu olduğuna işaret eden Taşdemir, “Bu kampanya için HDP’li olmak gerekmiyor. Sizler yazarak, çizerek direniyorsunuz. Bizler de farklı platformlarda mücadele ediyoruz. Ama ortak amaç mücadeleyi yükseltmektir” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü