Anasayfa Kadın Kadınlardan Konca’nın vekilliğinin düşürülmesine tepki

Kadınlardan Konca’nın vekilliğinin düşürülmesine tepki

Çarşamba, 04 Ekim 2017 14:49
Yazdır PDF

kadınlardan koncanın vekilliğinin düşürülmesine tepkiH: Merkezi: HDP Siirt Milletvekili Besime Konca’nın vekilliğinin düşürülmesi, kadınlar tarafından protesto edildi.

HDP Siirt Milletvekili ve HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Besime Konca’nın vekilliğinin düşürülmesi, HDP İl binasında, kadınlar tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi.  

 

“Tüm baskı ve zor aygıtlarına karşı sonuna kadar mücadelemiz sürecek”

Basın açıklamasını kadınlar adına okuyan Eylem Doğan, “TBMM’de kadın vekil oranında büyük bir artış yaratarak bir dönüm noktası oluşturan ve bir kadın partisi olarak partimiz HDP’nin bugün itibariyle Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, Kadın Meclisi Sözcümüz Besime Konca, Nursel Aydoğan ve Tuba Hezer olmak üzere 4 kadın parlamenterinin vekilliği düşürülmüş bulunmaktadır” dedi.

‘Tek adam’ rejimine geçit vermeyen eş başkanlık sisteminin, başta HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ şahsında hedef alındığını belirten Doğan,  belediye eş başkanlarının rehin alınması ve kadın parlamenterlerin vekilliklerinin düşürülmesi ile bu ideolojik saldırıların aralıksız devam etmekte olduğunu belirtti.

Konca’nın hayatını özgürlük ve kadın mücadelesine adadığını, 18 yıl hapishanede tutulduğunu ve vekilliği süresince 3 kez tutsak edildiğini anımsatan Doğan, “Kadının bedeni, emeği ve tüm yaşamını ortadan kaldıran AKP-Saray rejiminin yaratmak istedikleri topluma karşı yeni ve özgür yaşamı, erkek egemen çürümüş zihniyetlerinin tüm baskı ve zor aygıtlarına karşı sonuna kadar mücadelemiz sürecektir” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü