Anasayfa Kadın Kadınlar Hollywood’da cinsel istismara karşı sokağa çıktı

Kadınlar Hollywood’da cinsel istismara karşı sokağa çıktı

Pazartesi, 13 Kasım 2017 11:54
Yazdır PDF

kadınlar hollwoodta sokaktaH. Merkezi: Hollywood’da art arda birçok taciz ve cinsel istismarın yaşanmasına karşı yüzlerce kadın ünlü Hollywood Bulvarı’nda bir eylem gerçekleştirdi.

Hollywood’da son dönemlerde art arda ortaya çıkan cinsel saldırı ve tacizlere karşı sokağa çıkan yüzlerce kadın, gerçekleştirdikleri protesto ile seslerini yükseltti.

Hollywood’da bir çok kadının yapımcı Harvey Weinstein tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldığını açıklaması ile başlayan ve ilerleyen haftalarda ünlü aktörler Kevin Spacey ve Dustin Hoffman dahil pek çok isme yöneltilen cinsel istismar ve taciz “suçlamaları” sektörde neler yaşandığını ortaya çıkarmıştı.

Weinstein’ın pek çok kadını cinsel saldırıya maruz bıraktığının ortaya çıkmasının ardından kadınlar Twitter’da #MeToo etiketiyle bir kampanya başlatmış ve çok sayıda kişi yaşadığı taciz olaylarını anlatmaya başlamıştı.

Kadınlar cinsel saldırılara olan öfkelerini sosyal medyadan sokağa taşıdı.

“#MeToo” (Ben de) yazılı pankartlar taşıyan kadınlara erkekler de destek verdi.

“Mahallemizde bunu yapan yüzlerce kişi var”

hollywoodta kadınlarProtestoya katılan 21 yaşındaki Tara McNamarra Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada yürüyüşün bir şeylerin değiştiğine dair olumlu bir sinyal olduğunu söyleyerek, “Çok kez cinsel saldırıya uğradım. Hayatımın her alanını etkiledi” dedi.

Eyleme katılanlar arasında #MeToo kampanyasını başlatan isimlerden aktris Alyssa Milano ve kadın hakları savunucusu Tarana Burke de vardı.

Burke Facebook hesabından paylaştığı mesajda, “Her bir Harvey Weinstein için aynı şeyi mahallelerimizde yapan yüzlerce kişi var” ifadelerini kullandı.

Burke; “Bugün gördüğümüz şey en azından saldırıya uğrayanların #MeToo kampanyasıyla seslerini duyurmasıdır. Umarım bu devam eder” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü