Anasayfa Kadın RJAK; “Kadın mücadelesiyle rejim yıkılacaktır”

RJAK; “Kadın mücadelesiyle rejim yıkılacaktır”

Çarşamba, 03 Ocak 2018 09:30
Yazdır PDF

26167807 1772041796175470 5363929549892317880 nH.Merkezi: İran ve Rojhilat'ta (Doğu Kürdistan) halkın yoksulluk ve rejime karşı isyanına ilişkin açıklama yaptı.

Doğu Kürdistan Kadın Hareketi (RJAK), İran ve Rojhilat'taki (Doğu Kürdistan) kadın öncülüğünde gelişen isyana ilişkin yaptığı açıklamada “Kadın öncülüğündeki serhildan amacına ulaşacak” dedi.

RJAK, “Rojhilat ve İran'daki kadın öncülüğünü selamlıyoruz. Kadın öncülüğündeki serhildan amacına ulaşacak. Kendisiyle demokratik dönüşüm ve gelişmeleri gerçekleştirecek. Kadın öncülüğünde gelişen serhildanlar toplum içinde iradenin oluşmasını sağlayacaktır” dedi.

“Kadınların öncülüğünde gelişen serhildanlarla yeni yıla girdik”

Bu tarihi süreçte ve özellikle Ortadoğu'da kadınlar Kobane, Rakka ve Şengal'de rollerini gösterdiğini kaydeden RJAK, “Kadınların öncülüğünde faşizm ve diktatörlük yıkıldı. Rojhilat ve İran'da da kadın mücadelesiyle rejim yıkılacaktır. Zindanlardaki kadın, genç ve siyasi tutukluların intikamı alınacaktır” diye belirtti.

İran ve Rojhilat'taki kadın öncülüğünde gelişen serhildanlarla yeni bir yıla girdik ve bu serhildanlar yeni yıldaki yerlerini belirlediğini vurgulayan RJAK, Rojhilat ve İran'daki kadın direnişini Kuzey Kürdistan'daki mücadelenin temel ekseni olacağını gördüklerinin altını çizdi.

RJAK, Rojhilat ve İran'daki mücadelelerinin özgürlüğe ulaşmada umut ve iradeyi büyüttüğünü ifade etti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü