Anasayfa Kadın Tarsus’ta tutsaklar TTE’ye karşı eylem başlattı

Tarsus’ta tutsaklar TTE’ye karşı eylem başlattı

Çarşamba, 10 Ocak 2018 10:27
Yazdır PDF

tek tipe izin vermeyecegizMersin: Tarsus Kadın Hapishanesi’nde aralarında TKP/ML dava tutsaklarının da olduğu siyasi tutsaklar Tek Tip Elbise (TTE) saldırılarına karşı eylem başlattıklarını duyurdu. Tutsaklar 1 ay boyunca görüşlere çıkmayacaklar.

Siyasi tutsaklara yönelik mahkeme çıkışlarında uygulanması planlanan Tek Tip Elbise saldırılarına karşı hapishanelerde direniş büyüyor.

Mersin’deki Tarsus Kampüs Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi’nde bulunan siyasi kadın tutsaklar Tek Tip Elbise (TTE) saldırılarına karşı eylem başlattıklarını duyurdu.

 

“İleriki süreçlerde eylemlerin içeriği değişecek”

Tarsus Hapishanesi’nde bulunan TKP/ML dava tutsakları aileleri aracılığıyla TTE dayatmasına karşın hapishanede bulunan tüm siyasi tutsakların 1 Ocak ile 1 Şubat arasını kapsayan toplam bir aylık süre boyunca görüşlere çıkmayacaklarını belirtti. Tüm siyasi tutukluların dahil olduğu belirtilen eylemlerin içeriğinin ilerleyen süreçlerde farklılaşabileceği de düşünülüyor.

Siyasi tutsaklar; hapishanelere yönelik uygulanması düşünülen TTE saldırılarını, topluma yönelik teslim alma saldırılarının bir parçası olarak değerlendirdiklerini ve bu saldırıların her alanda büyüyecek direnişle mutlaka püskürtüleceğini vurguladılar. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü