Anasayfa Kadın Bayburtlu kadınlar 8 Mart için buluştu

Bayburtlu kadınlar 8 Mart için buluştu

Pazartesi, 05 Mart 2018 11:54
Yazdır PDF

bayburtlular dernegiİstanbul: Bugün İstanbul-Yenibosna’da bulunan Bayburt Kıratlı Köy Derneği’nde kadınlar kahvaltıda biraraya geldi. “Soraya’yı taşlamak” isimli filmi seyreden kadınlar, sohbet etti, müzik dinlerdi ve etkinliklerini kadın komisyonu kurarak taçlandırdı. YDK aktivistleri de etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle başlayan kadın etkinlikleri kapsamında bugün İstanbul-Yenibosna’da bulunan Bayburt Kıratlı Köy Derneği’nde bir etkinlik düzenlendi. Sabah saatlerinde dernekte buluşan kadınlar, burada evlerinden getirdikleri kahvaltılıklarla hep birlikte kahvaltı yaptılar. Dernek yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan kahvaltı sonrası kadınlar hep birlikte “Soraya’yı taşlamak” isimli filmi izlediler.

Film sonrası sohbet ve kadın komisyonu

Film sonrası hem film üzerine hem de kadınların örgütlenmesinin önemi üzerine sohbet eden kadınlar, değişimin kendilerinden başlayarak çevremize yayılması gerektiğine vurgu yaptılar. Burada Yeni Demokrat Kadın aktivisti de bir konuşma yaparak kadınların birarada olmasının önemine değindi. Kadınların sohbetlerinin ardından derneğin kadın komisyonu kuruldu.

Etkinlik türkülerle sona erdi.

Kaynak: yenidemokratkadin.net


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü