Anasayfa Kadın Özsavunma hakkını kullanan Nevin’e yine müebbet

Özsavunma hakkını kullanan Nevin’e yine müebbet

Perşembe, 22 Mart 2018 10:42
Yazdır PDF

Mahkeme kadınları katledilen erkeklere uygulanan indirim özsavunma hakkını kullanan Nevin’e uygulanmadı.

nevinyildirim sendikaorg

H.Merkezi: Kendisine 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan Nurettin Gidere karşı özsavunma hakkını kullanan Nevin Yıldırım’a indirimsiz müebbet hapis cezası verildi.                                                                        Daha önce kendisine verilen müebbet hapis cezası Yargıtay 1. Dairesi tarafından bozulmasının ardından Nevin Yıldırım’a yeniden müebbet hapis cezası verildi.

Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Nevin tutsak bulunduğu Antalya L Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı. Duruşmada Nevin’i savunmak üzere avukatları da hazır bulundu.

Nevin’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğu için öldürdüğü Nurettin Gider’in yakınlarının yanı sıra avukatları da duruşmaya katıldı.

 

Kadın katili erkeklere uygulanan indirim özsavunma hakkını kullanan Nevin’e uygulanmadı

Duruşmada savcılık önceki mütalaasını tekrarlayarak Yıldırım’ın cinayeti tek başına işlediği ve “müebbet hapis” cezası verilmesini istedi.

Avukatları Yıldırım’ın cinayeti meşru müdafaa kapsamında işlediğinin değerlendirilmesi gerektiği ve bu nedenle verilecek cezanın bu kapsamda düşürülmesine ardından da tahliyesine karar verilmesini istedi. Gider ailesinin avukatları ise, Yıldırım’ın cinayeti tek başına işlemediğini öne sürerek, Yıldırım ile birlikte cinayete ismi karışmış olabileceklerin belirlenmesini, belirlenemiyorlarsa savcılık mütalaasına katıldıklarını belirtti.

Ardından karar veren mahkeme Yıldırım’ın müebbet hapis ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme kadınları katledilen erkeklere uygulanan indirim özsavunma hakkını kullanan Nevin’e indirime gidilmedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü