Anasayfa Kadın YENİ DEMOKRAT KADIN | “Üniversiteli Alara yaşamını yitirdi, Alara’ya ses ol!”

YENİ DEMOKRAT KADIN | “Üniversiteli Alara yaşamını yitirdi, Alara’ya ses ol!”

Cuma, 30 Mart 2018 08:33
Yazdır PDF

Öğretim görevlisi Hasan Atilla Güngör’ün odasında baygın halde bulunan ve günlerdir yoğun bakımda olan hukuk öğrencisi Alara yaşamını yitirdi. Konu ile ilgili kısa bir açıklamayapan Yeni demokrat Kadın “Erkek şiddeti her yerde, erkek şiddetine karşı Alara’ya ses ol!” dedi.

alara kandemir

H. Merkezi: Kültür Üniversitesi Hukuk öğrencisi olan Alara Kandemir Ankara gezisi sırasında hocası Hasan Atilla Güngör'ün odasında baygın bulunmasının ardından yoğun bakıma kaldırılmıştı. Yoğun bakımda tedavisi süren Karademir bugün hayatını kaybetti.

Alara'nın ölümüne sebep olan Hasan Atilla Güngör ise serbest bırakıldı. Güngör mahkemede "kendini banyoya kitledi, kapıyı açamadım ve intihar etti" diyerek savunma yaparken kapının dışardan da açılabildiği öğrenildi.

Alara Karademir’in dayısı Gencer Gündüz, “Kendisini banyoya kilitledi, intihar etti deniliyor. Ben gidip banyoyu gördüm. Küçücük bir yer. Hiçbir çırpınma, boğuşma emaresi yok. ‘Kendisini astı’ denilen yer, duşakabinin kenarı. Çok sağlam bir malzemeden yapılmamış. Yerden de çok yüksek değil” ifadelerini kullandı.

 

“Şimdi Alara’ya ses olma vakti”

Yeni Demokrat Kadın da sitesinden duyurduğu Alara’nın ölümü için “Alara da tıpkı Özgecan gibi hayaller kuruyordu. Alara yaşasaydı kadınların yaşam hakkını savunacaktı. Alara yaşasaydı sesimiz olacaktı! Şimdi Alara'ya ses olma vakti! #AlarayaSesOl #AlaraİçinSessizKalmıyoruz” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü