Anasayfa Kadın Nurcan Aslan davası “Hesap sorulana dek mücadelemiz sürecek”

Nurcan Aslan davası “Hesap sorulana dek mücadelemiz sürecek”

Perşembe, 12 Nisan 2018 11:49
Yazdır PDF

11 kurşunla katledilen Nurcan Arslan davasının karar duruşması öncesinde açıklama yapan Nurcan Arslan’ın ailesi ve kadın örgütleri, “Mücadelemiz Abdullah Melih Barış’ın sıktığı 11 kurşunun hesabı sorulana, kadın cinayetleri son bulana ve adalet yerini bulana kadar sürecek” dedi.

nurcan aslan davası mücadele adalet yerini bulana deksürecek

H. Merkezi: İstanbul Halkalı’da Tokat Almus Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Abdullah Melih Barış tarafından 11 kurşunla katledilen Nurcan Arslan davasında karar duruşması görülecek. Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek karar duruşması öncesinde, Nurcan Arslan’ın ailesi ve arkadaşları adliye önünde basın açıklama yaptı.

 

Bütün hukuksuzluklara rağmen adalet demekten vazgeçmediler

Dün Özgecan bugün Nurcan, yarın hangi can” pankartı açılan eylemde, “Erkek adalet değil gerçek adalet”, “Kadın cinayetleri isyanımızdır”, “Yaşasın kadın dayanışması” sloganları atıldı.

Nurcan Arslan’ın kardeşi Gülcan Arslan, iki buçuk yıllık dava sürecinde çok fazla hukuksuzlukla karşılaşmalarına rağmen “adalet” demekten vazgeçmediklerini söyledi. Dava sürecinde yaşadıkları hukuksuzlukları aktaran Arslan, sanık Abdullah Melih Barış’ın devletin üst kademeleri tarafından sırtının sıvazlanmasıyla aileye “tehdit ve hakaret” davası açtığını belirtti.

 

Kadın örgütlerine ve kadınlara teşekkür

İki buçuk yıldır süren davanın karar duruşması olacağını söyleyen Arslan, “Savcı Abdullah Melih Barış için ağırlaştırılmış müebbet istedi. Mahkeme heyeti, kardeşimizin katili için bugün karar verecek. Dava süreci boyunca adalet mücadelemizde bizlerin yanında olan, kadın dayanışmasını güçlendiren ve kadın katillerinin cezalandırılması için mücadele eden kadınlara tek tek teşekkür ediyoruz” dedi.

Gülcan Arslan sözlerini, “Mücadelemiz Abdullah Melih Barış’ın sıktığı 11 kurşunun hesabı sorulana, kadın cinayetleri son bulana ve adalet yerini bulana kadar sürecek” diyerek sonlandırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü