Anasayfa Kültür / Sanat İşçi Filmleri Festivali perdelerini Kibar Feyzo ile açıyor

İşçi Filmleri Festivali perdelerini Kibar Feyzo ile açıyor

Cuma, 28 Nisan 2017 11:21
Yazdır PDF

iff istanbul acilis gecesi sisliH. Merkezi: 12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali İstanbul açılışı 2 Mayıs Salı günü Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Açılış filmi olarak Kibar Feyzo gösterilecek ve filmin başrol oyuncularından Müjde Ar gecenin özel konuğu olacak

12. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali İstanbul açılış programı açıklandı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “cesaret” teması ile 15 farklı ülkeden toplam 61 film gösterilecek. Festival kapsamında gerçekleşecek gösterimler her yıl olduğu gibi yine ücretsiz olacak.

İstanbul açılışı 2 Mayıs Salı günü saat 19.30’da Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak. Gecede her yıl olduğu gibi bir set işçisine plaket verilecek. Açılış filmi olarak Kibar Feyzo gösterilecek. Kibar Feyzo filminin başrol oyuncularından Müjde Ar gecenin özel konuğu olacak. DİSK Korosu ise izleyicilere müzik dinletisi sunacak.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival; Sine-Sen, Dev Sağlık-İş, Tez Koop-İş, Tek Gıda-İş, SES, Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri, ÇEVBİR ve Sendika.Org tarafından düzenleniyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü