Anasayfa Kültür / Sanat Marmaris Kısa Film Festivali başlıyor

Marmaris Kısa Film Festivali başlıyor

Perşembe, 28 Eylül 2017 17:09
Yazdır PDF

kısa film marmarisH. Merkezi: 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek 3. Marmaris Kısa Film Festivali'ne bu yıl arasında Perran Kutman, Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Gülsen Tuncer, Sevinç Erbulak katılacak.

Marmaris Kısa Film Festivali 3. kez sinemaseverlerle bu yıl 5-8 Ekim tarihleri arasında buluşacak, festivalin konukları arasında Perran Kutman, Nebil Özgentürk, Füsun Demirel, Gülsen Tuncer, Sevinç Erbulak da yer alıyor.

Amerika, Avrupa, Afrika, Asya ve Avustralya kıtalarından 20 ülkeden filmlerin yer aldığı festivalde her yıl sinema emekçilerine “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verildiğini, bu yıl da onur konuğu olarak Perran Kutman'ı davet edildiği belirtildi.

“Bu Festival Marmaris'in, Marmaris Hepimizin”  sloganıyla yola çıkan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, “MarmariSANart” topluluğu tarafından, aralarında Marmaris Belediyesi'nin de yer aldığı birçok kurum ve kuruluşun desteğiyle gerçekleştirilen festivale bu yıl 400'ün üzerinde kısa film başvurusu yapıldı.

Jüri tarafından seçilecek kısa filmler, yedi ayrı noktada izleyicinin beğenisine sunulacak. Festival, 5 Ekim saat 13.30'da, Armutalan Kültür Merkezi'nde Şeref Öztürk'ün “Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali” isimli söyleşisiyle başlayacak.

Aynı gün saat 15.00'te Armutalan Kültür Merkezi'nde başlayıp Atatürk Caddesi'nde son bulacak olan festivalde kortej geçişi yapılacak.

Etkinlik kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra söyleşiler, paneller ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.

 Festival kapsamında tüm etkinlikler ücretsiz olacak.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü